Πρωτιά για την Τσινοπούλου στο μίτινγκ βάδην στην Ελβετία - Η βροχή δεν επέτρεψε καλό χρόνο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άλλα Αθλήματα
- Εκτύπωση
Δυνατή βροχή και χαμηλή θερμοκρασία ήταν τα βασικά χαρακτηριστικά της σημερινής ημέρας στο Κιάσο της Ελβετίας, εκεί όπου φιλοξενήθηκε μια από τις παραδοσιακές στάσεις των αθλητών του βάδην.
Οι κακές συνθήκες δεν άφησαν πολλά περιθώρια στους μετέχοντες στο μίτινγκ βάδην, ανάμεσα σε αυτούς και αρκετούς Ελληνες. Η Παναγιώτα Τσινοπούλου στο πρώτο τεστ ενόψει της νέας χρονιάς μπορεί να βρέθηκε μακριά από το όριο για τους Ολυμπιακούς Αγώνες, ωστόσο έδειξε πως ο στόχος της συμμετοχής στο κορυφαίο γεγονός της τετραετίας είναι ρεαλιστικός.
Η 25χρονη ήταν νικήτρια στα 20χλμ βάδην με 1 ώρα 39.08 σε μια κούρσα όμως, στην οποία δεν "πήγε" στα όρια της. Η αθλήτρια του Ναπολέοντα Κεφαλόπουλου θα έχει την ευκαιρία στο μέλλον να κυνηγήσει μια επίδοση κοντά στο 1.35.00.
Φώτο: Αρχείου