Ήττα στον ημιτελικό του κυπέλλου ΕΣΚΑΘ για τον Γ.Σ. Σοφάδες Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Δεν τα κατάφερε να προκριθεί στον τελικό του κυπέλλου ΕΣΚΑΘ η ομάδα του Γ.Σ. Σοφάδες καθώς ηττήθηκε στον πρώτο ημιτελικό του Final 4.
Το τουρνουά πραγματοποιείται στο κλειστό του Βόλου με την ομάδα του Γ.Σ. Φαρσάλων να κερδίζει στον πρώτο ημιτελικό με 70-84 παίροντας έτσι το εισιτήριο για τον τελικό. Η ομάδα του νομού μας μέχρι το ημίχρονο ήταν κοντά στο σκορ ωστόσο από το τρίτο δεκάλεπτο τα Φάρσαλα έφτιαξαν μια διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων και δεν απειλήθηκαν.
Τα δεκάλεπτα: 10-20, 25-17, 17-24, 18-23
Γ.Σ. Σοφάδων (Αρχοντούλης): Καλλιάρας 16, Γκαντιάς 15, Τσιάπουλας 15, Κόγιας 3 (1), Ντούρβας 8 (2), Μπιζιώτης 5, Κοβάτσεφ 8, Ψυχογιός, Παπαδημητρίου, Τουλιάς, Δάλλας, Μανόπουλος.
Γ.Σ. Φαρσάλων (Αλεξίου): Γ. Αναγνωστόπουλος 31 (4), Φούντας 11 (1), Ντόνας 2, Ψύρρας 18 (2), Ίλτσογλου 10, Μάρκος 4, Χ. Αναγνωστόπουλος 8 (1), Κυριακόπουλος, Ντίνος, Γιαννούλης, Μακρής.
Να σημειώσουμε ότι από την ομάδα των Σοφάδων υπήρξαν κάποια παράπονα για σφυρίγματα των διαιτητών. Τον αγώνα παρακολούθησαν φίλαθλοι και των δύο ομάδων καθώς είχαν μπει λεωφορεία από τις δύο πόλεις για την διευκόλυνσή τους.
Στον τελικό της Κυριακής (18:00) θα αναμετρηθούν η ομάδα του Γ.Σ. Φαρσάλων με τον νικητή του αγώνα Γ.Σ. Βόλου - Νίκη Βόλου που ξεκίνησε στις 19:00.