Παρασκευή 19/7: Πάνω από τους 42 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία στην Ηλεία - Στους 38,6 σταμάτησε στην Καρδίτσα
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Παρασκευή 19/7: Πάνω από τους 42 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία στην Ηλεία - Στους 38,6 σταμάτησε στην Καρδίτσα](/media/k2/items/cache/f48ec99eef3e0f72b56d49a27685e2b9_L.jpg?t=20240719_145347)
Συνεχίζονται για 12η συνεχόμενη ημέρα οι πολύ υψηλές θερμοκρασίες στη χώρα μας.
Η μέγιστη θερμοκρασία την Παρασκευή 19/7 καταγράφηκε στον Πύργο Ηλείας (42.1 °C) και ακολούθησαν η Αμφιλοχία και το Κομπότι Άρτας με (42.0 °C) σύμφωνα με δίκτυο αυτόματων μετεωρολογικών σταθμών του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών / meteo.gr.
Στην Π.Ε. Καρδίτσας η υψηλότερη θερμοκρασία καταγράφηκε στην Καρδίτσα με 38,6 ακολούθησε το Μουζάκι με 37,9 βαθμους Κελσίου, η Απιδιά με 36,6, το Σμόκοβο με 35,8, η Πεζούλα με 32,0 και η Καστανιά με 31,6.
Τελευταία τροποποίηση στις19 Ιουλίου 2024, 17:53