Με πρωταγωνιστικές βλέψεις ξεκίνησε τη νέα σεζόν ο ανανεωμένος Α.Σ. Καρδίτσας (+Φώτο)! Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
![Με πρωταγωνιστικές βλέψεις ξεκίνησε τη νέα σεζόν ο ανανεωμένος Α.Σ. Καρδίτσας (+Φώτο)!](/media/k2/items/cache/38b6548050036059c63a8e05bd92c2b7_L.jpg)
Νέο αίμα, ισχυρή προοπτική και αναβαθμισμένη δυναμική είναι τα κύρια συστατικά του ΑΣ Καρδίτσας, ο οποίος από τη Δευτέρα (23/8) εισήλθε και επίσημα σε ρυθμούς προετοιμασίας για την προσεχή αγωνιστική περίοδο.
Με τους καλύτερους οιωνούς και με δεκάδες ευχές για μια υγιή και δημιουργική σεζόν, το αγωνιστικό τμήμα του ΑΣΚ έλαβε θέση στην αφετηρία για μία ακόμη απαιτητική προσπάθεια, κατά την οποία θα επιχειρήσει ξανά υψηλές πτήσεις για πέμπτη διαδοχική χρονιά στο πρωτάθλημα της Α2.
![.](/images/thumbnails/images/stories/9_kathimerines/04_08_2021/ask_22-23_proti_1-stretch-200x133.jpg)
Με αρκετά νέα πρόσωπα που συνδυάζουν όμως εμπειρία, ποιότητα, φρεσκάδα, προοπτικές εξέλιξης και με βασικό εχέγγυο το ομαδικό πνεύμα, ο ΑΣΚ θα διεκδικήσει και φέτος στόχους που θα διατηρήσουν τη σημαία του μπάσκετ του νομού στα γνωστά, υψηλά στάνταρ που μας συνήθισε τα τελευταία χρόνια.
![.](/images/thumbnails/images/stories/9_kathimerines/04_08_2021/ask_22-23_proti_3-stretch-200x133.jpg)
Υπό το βλέμμα του νέου προπονητή Δημήτρη Λιόγα και των συνεργατών του, η πρώτη προπόνηση σηματοδότησε και τη νέα αρχή του Συλλόγου, ο οποίος επιθυμεί να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για μία πρωταγωνιστική πορεία, πάντα με συγκρατημένη αισιοδοξία και την απαραίτητη στήριξη των φιλάθλων του που τόσο πολύ στερήθηκε από την έλευση της πανδημίας κι έπειτα.
Ο ανηφορικός δρόμος που περιλαμβάνει το χτίσιμο της νέας ομάδας μόλις ξεκίνησε και προς αυτή την κατεύθυνση η διάθεση για σκληρή δουλειά, απόκτηση ομοιογένειας και του επιθυμητού βαθμού ετοιμότητας αποτελούν οδηγό για τη συνέχεια.