Άνετη επικράτηση του Γ.Σ. Σοφάδων επί του Αμπελώνα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Επιστροφή στις νίκες με εμφατικό τρόπο είχε ο Γυμναστικός των Σοφάδων το περασμένο Σάββατο στο κλειστό της πόλης σκορπώντας των Αμπελώνα με σκορ 93-56, παρουσία πολλών φίλων του μπάσκετ.
Οι παίκτες του Δημήτρη Αρχοντούλη μπήκαν αποφασισμένοι στο παρκέ, και παίζοντας πολύ γρήγορο μπάσκετ με πολύ καλές επιλογές στην επίθεση, προηγήθηκαν στα πρώτα λεπτά με 11-0. Οι παίκτες των φιλοξενούμενων προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά σε καμιά στιγμή του παιχνιδιού δεν το κατάφεραν, με αποτέλεσμα οι δυο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με σκορ 49-26.
Το δεύτερο ημίχρονο υπήρξε ακόμη πιο εντυπωσιακό για τον Γυμναστικό, ο οποίος μέσα από ομαδική δουλειά και με τον νεαρό τεχνικό να μοιράζει το χρόνο σε όλους τους παίχτες που είχε, αύξανε συνεχώς τη διαφορά φτάνοντας στο τελικό 93-56.
Μοναδική απουσία για τον Γ.Σ.Σ. ο Δίκαρος που δεν αγωνίστηκε για προληπτικούς λόγους.
Καλή η διαιτησία των Φακίτσα, Γεωργούλη.
Επόμενος αγώνας για τη Σοφαδίτικη ομάδα το ερχόμενο Σάββατο στο κλειστό κόντρα στο Εθνικό Λάρισας.
Τα δεκάλεπτα: 26-13, 49-26, 62-38, 93-56
Γ.Σ. Σοφάδων (Δ. Αρχοντούλης): Κοβάτσεφ 16 (2), Κόγιας 12, Ναούμ 6 (1), Γκαντιάς 12 (1), Ζωιτσάκος 7 (1), Τσιάπουλας 12 (2), Μπιζιώτης 7 (1), Ψυχογιός 5 (1), Παπαλόπουλος 6, Μέλλος 4, Αρχοντής 6 (2), Παπαδημητρίου.
Γ.Σ. Αμπελώνα (Αν. Γιαννόπουλος): Καρπούζας 13, Αθ. Μπαμπανάτσας 10 (1), Τσακνάκης 9, Σουλιώτης 4, Μαστροδήμος 4, Ανδρίκος 6, Λάππας 1, Γκαμπέτας 1, Μπιζιάκης 6, Ν. Μπαμπανάτσας 2, Τεκούσης, Γκανούρης.