Α1' ΕΣΚΑΘ Play Off: Δεν τα κατάφερε αυτή τη φορά στο Βόλο ο Γ.Σ. Σοφάδες
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Δεν τα κατάφερε στο δεύτερο παιχνίδι στο Βόλο η ομάδα του Γυμναστικού Σοφάδες γνωρίζοντας την ήττα στις λεπτομέρειες με 76-70.
Ο αγώνας όπως και την περασμένης αγωνιστικής κόντρα στη Νίκη Βόλου ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν πόντο - πόντο. Οι γηπεδούχοι έκαναν ένα καλύτερο ξεκίνημα στις αρχές του β΄ημιχρόνου όμως και πάλι ο Γ.Σ. Σοφάδες έμεινε μέσα στο παιχνίδι μέχρι παλεύοντας τον αγώνα ως το τέλος.
Τα δεκάλεπτα: 17-16, 20-21, 18-13, 21-20
Την τρίτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες πετύχε ο Γ.Σ. Φαρσάλων απέναντι στη Νίκη Βόλου και πλέον φαντάζει με την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου ως το πρώτο φαβορί για την άνοδο. Δύο νίκες έχει ο Γ.Σ. Βόλου που όμως έχει και τη ρεβάνς στην έδρα του απέναντι στους πρωτοπόρους.
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
Γ.Σ. Φαρσάλων - Νίκη Βόλου 89-81
ΓΣ Βόλου - Γ.Σ. Σοφάδες 76-70
Για να δείτε την βαθμολογία των Play Off κάντε κλικ εδώ.
Με τον Γυμναστικό Βόλου θα αγωνιστεί και πάλι αλλά αυτή τη φορά εντός έδρας ο Γ.Σ. Σοφάδες το ερχόμενο Σάββατο και στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του μίνι πρωταθλήματος.
Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:
Νίκη Βόλου - Γ.Σ. Φαρσάλων
Γ.Σ. Σοφάδες - ΓΣ Βόλου