Α1 ΕΣΚΑΘ: Πέρασε από το Μουζάκι ο Γ.Σ. Σοφάδων
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Με τον αγώνα στο κλειστό του Μουζακίου ολοκληρώθηκε η προγραμματισμένη δράση για την 5η αγωνιστική στην Α1 ΕΣΚΑΘ αφού το παιχνίδι του Αστέρα με τη Νίκαια θα οριστεί σε νέα ημερομηνία.
Η ομάδα των Σοφάδων κατάφερε να επικρατήσει έχοντας σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της στο πρώτο ημίχρονο και σταθερή απόδοση στην επανάληψη διατηρώντας σταθερά το προβάδισμα με διψήφιο αριθμό πόντων. Μετά από ένα καλό ξεκίνημα της Σοφαδίτικης ομάδας (9-17) οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αντιπιτεθούν κλείνοντας με προβάδισμα το πρώτο δεκάλεπτο. Στο 2ο δεκάλεπτο ένα ξέσπασμα επιθετικό του Γ.Σ. Σοφάδων (2-15) άνοιξε την διαφορά υπέρ τους και όπως προείπαμε όλα έγιναν πιο εύκολα στο β' μέρος όπου μειώθηκαν τα λάθη και αυξήθηκε ακόμα περισσότερο το προβάδισμα.
Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:
Αστέρας Λαρ. - Νίκαια (αναβολή)
Δαναοί Τρ. - Ήφαιστος Καρδ. 80-74
Γόμφοι - Γ.Σ Σοφάδες 63-80
Α.Ο. Καλαμπάκας - Γ.Σ Αμπελώνα 57-66
Ολυμπιακός Καρδ. - Φαλώρεια 61-57
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.