Ανυπέρβλητο εμπόδιο αποδείχθηκαν οι Ίκαροι για τον Ολυμπιακό Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ παρέμεινε ο Ολυμπιακός Καρδίτσας αφού το απόγευμα της Κυριακής ηττήθηκε στο κλειστό της πόλης μας από τους Ικάρους με 54-70 στην αναμέτρηση που έκλεισε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής.
Η καρδιτσιώτικη ομάδα παρά την κρισμότητα του αγώνα ξεκίνησε άσχημα τον αγώνα στο πρώτο δεκάλεπτο όπου και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 7-16. Ακολούθησε ένα γρήγορο 8-0 που την έφερε στον πόντο, ωστόσο η αντεπίθεση σταμάτησε εκεί με τους Ικάρους να κλείνουν το ημίχρονο με ένα πόντο μπροστά.
Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Ίκαροι κατάφεραν και αύξησαν την διαφορά πόντων στους πέντε ενώ η αντίσταση της Καρδιτσιώτικης ομάδας ολοκληρώθηκε στα μισά του 4ου δεκαλέπτου. Για άλλη μια φορά ο Ολυμπιακός είχε πολλές άστοχες βολές (κάτω του 50%) με αποτέλεσμα να βρίσκεται συνεχώς να κυνηγά στο σκορ.
Τα δεκάλεπτα: 7-16, 26-27, 41-46, 54-70
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.