Απέκλεισε του Ικάρους ο Ήφαιστος από τη συνέχεια του κυπέλλου ΕΣΚΑΘ
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Παληκαρίσια νίκη πέτυχε η ομάδα του Ήφαιστου στο κλειστό της πόλης μας απέναντι Ικάρους κερδίζοντας έτσι την πρόκριση στους "8" του κυπέλλου ΕΣΚΑΘ.
Η ομάδα μας είχε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο που βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 38-25.
Η ομάδα των Τρικάλων ωστόσο στο β' μέρος παρουσίασε ένα άλλο πρόσωπο ψαλιδίζοντας σιγά σιγά την διαφορά στον πόντο 7' περίπου λεπτά πριν ολοκληρωθεί η αναμέτρηση. Ο Ήφαιστος ωστόσο έδειξε ότι φέτος είναι για μεγάλα πράγματα καθώς άντεξε στην αντεπίθεση και τελικά έφθασε στη νίκη με 72-62 απέναντι σε ένα αντίπαλο που κυνηγάει την άνοδο στη Γ' Εθνική.
Τα δεκάλεπτα: 19-15, 19-10, 14-23, 20-14
Το ερχόμενο Σάββατο η ομάδα του Ήφαιστου θα αντιμετωπίσει σε ένα τοπικό ντέρμπι στο κλειστό των Σοφάδων το Γυμναστικό που επίσης νωρίτερα ξεπέρασε το εμπόδιο του Αστέρα Λάρισας.