Βαριά ήττα και αποκλεισμός από το Final 4 για τον Γυμναστικό Σοφάδων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Πολύ κακή εμφάνιση και αποκλεισμός για τον Γυμναστικό Σοφάδων που ηττήθηκε με "κάτω τα χέρια" από τον Ερμή Αγιάς με σκορ 100-51.
Η ομάδα των Σοφάδων δεν μπήκε σε κανένα σημείο στην κρισιμότητα του αγώνα και γνώρισε δίκαιη ήττα από τους γηπεδούχους με σχεδόν διπλό σκορ. Κάτι η εκνευριστική ευστοχία της Αγιάς από το τρίποντο, κάτι η κακή εμφάνιση για τον Γυμναστικό έφεραν αυτή τη βαριά ήττα.
Τα δεκάλεπτα: 26-9, 50-18, 78-33 100-51
Το βάρος της Σοφαδίτικης ομάδας πλέον επικεντρώνεται στο πρωτάθλημα, που είναι και ο βασικός στόχος, όπου και θα πρέπει να βελτιώσει τα αδύνατα σημεία της, για να καταφέρει να μπει με αξιώσεις στην τετράδα των play off ανόδου.