Με νίκη αποχαιρέτησε τη σεζόν ο Γ.Σ. Σοφάδες
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Με νίκη έκλεισε το απόγευμα του Σαββάτου το μίνι πρωτάθλημα των Play Off της Α1 ΕΣΚΑΘ η ομάδα του Γ.Σ. Σοφάδων.
Αντίπαλός της στο κλειστό των Σοφάδων η ομάδα της Νίκης Βόλου που υποτάχθηκε για δεύτερη φορά σε αυτό το μίνι πρωτάθλημα. Η Σοφαδίτικη ομάδα είχε το πάνω χέρι σε όλο τον αγώνα με μια διαφορά που κυμαινόταν στο μεγαλύτερο διάστημα από 6-10 πόντους.
Με τη νίκη αυτή ο Γυμναστικός Σοφάδων ολοκλήρωσε τη σεζόν ως δεύτερος και πλέον θα περιμένει να δει αν μπορεί να προκύψει κάποιο επιπλέον εισιτήριο ανόδου στη Γ' Εθνική. Την πρώτη θέση κατέλαβε και μάλιστα αήττητη η ομάδα του Γ.Σ. Φαρσάλων που κέρδισε και τον Γ.Σ. Βόλου κάνοντας το εκπληκτικό 24 στα 24 σε κανονική περίοδο και Play Off.
Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:
Γ.Σ. Σοφάδες - Νίκη Βόλου 69-59
ΓΣ Βόλου- Γ.Σ. Φαρσάλων 65-71