Νέα χρονιά, νέα όνειρα για τον Γ.Σ. Σοφάδων
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Μετά τις ευχές και τις ευλογίες της εκκλησίας, ακολούθησε το καλωσόρισμα των διοικητικών μελών του Γ.Σ.Σ. και αυτό του προπονητή στους παίχτες, οι οποίοι έλαβαν ευχές για καλή σεζόν χωρίς τραυματισμούς, ενώ στη συνέχεια, ενημερώθηκαν για το πλάνο και τη φιλοσοφία της ομάδας αλλά και για το πρόγραμμα προπονήσεων που θα λάβει χώρα κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας. Το Δ.Σ. έθεσε ως πρωταρχικό στόχο την απόδοση καλού μπάσκετ, που θα φέρει τον φίλαθλο κόσμο της περιοχής στο γήπεδο, ενώ παράλληλα τονίσθηκε ότι βλέποντας τη χρονιά παιχνίδι με παιχνίδι, να φθάσει η ομάδα στο μέγιστο των δυνατοτήτων της.
Στη συνέχεια ξεκίνησε την προπόνησή του ο Γ.Σ.Σ., με πρόγραμμα προετοιμασίας που θα περιλαμβάνει ενδυνάμωση, έμφαση στη φυσική κατάσταση και ταυτόχρονα τακτικά και τεχνικά στοιχεία που θέλει να εισάγει στο παιχνίδι του ο νέος τεχνικός του συλλόγου Κώστας Κομποδιέτας.
Το παρών, στη χθεσινή προπόνηση έδωσαν 11 αθλητές, ανάμεσά τους οι νεαποκτηθέντες Παναγιώτης Δαουλάρης, Θεόφραστος Ασημακόπουλος, Γιώργος Παππάς και ο Τρύφωνας Ζωιτσάκος, οι Μάκης Κόγιας, Βασίλης Παπαδημητρίου, Λάμπρος Μανόπουλος, Θανάσης Παπαευαγγέλου, Φώτης Ζιάκας, Δημήτρης Τουλιάς που ανανέωσαν τη συνεργασία τους και ο Βαγγέλης Ακρίβος, ο οποίος λαμβάνει μέρος στην προετοιμασία. Απών ήταν ο Θοδωρής Δίκαρος λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων.