Οι 4 ομάδες της Α1 ΕΣΚΑΘ που θα διεκδικήσουν την άνοδο στη Γ' Εθνική
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Βγήκε το απόγευμα του Σαββάτου η τετράδα ομάδων των play off της Α1 ΕΣΚΑΘ που θα διεκδικήσουν την άνοδο στη Γ' Εθνική.
Συγκεκριμένα από τον 2ο όμιλο που αγωνίζονται οι ομάδες της Δυτ. Θεσσαλίας Γ.Σ. Σοφάδες και Ίκαροι κατέκτησαν τις δύο πρώτες θέσεις στον όμιλο ενώ στον 1ο όμιλο της Ανατολικής Θεσσαλίας οι πρώτες θέσεις κατακτήθηκαν από Γ.Σ. Βόλου και Νίκη Βόλου.
Το πρόγραμμα του μίνι πρωταθλήματος (έξι αγωνιστικές) θα καθορισθεί με κλήρωση τις επόμενες ημέρες από την ΕΣΚΑΘ με την πρώτη αγωνιστική να είναι το Σάββατο 8 Απριλίου.
Θυμίζουμε επίσης ότι το ερχόμενο Σαββατοκύριακο (1-2 Απριλίου) θα πραγματοποιηθεί το Final 4 του κυπέλλου της ΕΣΚΑΘ με τον Γ.Σ. Σοφάδες να διεκδικεί με αξιώσεις το τρόπαιο.