Την Δευτέρα 22 Αυγούστου το ξεκίνημα του Ήφαιστου Καρδίτσας
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Από την ομάδα έχουν αποχωρήσει οι Ασημακόπουλος, Γ.Παππάς, Μπραϊμιώτης, Κωτούλας και Μπανιός. Η Διοίκηση σε συνεργασία με τον προπονητή Σπύρο Παππά προσπάθησαν να αναπληρώσουν τα κενά στο ρόστερ της ομάδας και γιαυτό αποκτήθηκαν οι: Ψυχογιός, Ναούμ, Κοβάτσεβ, Σφακιανός και Φαλιάκης. Επίσης στο ρόστερ παρέμειναν οι: Νότος, Μπράχος, Τσιγγενόπουλος, Φιλίππου (που θα είναι και βοηθός προπονητή), Μπαταβάνης και Χιώλος. Η Διοίκηση εύχεται σε όλους τους παίκτες καλή αρχή με υγεία και αγωνιστικές επιτυχίες
Τέλος, η Διοίκηση κα ιδιαίτερα ο Αντιπρόεδρος της Ομάδας κ. Αντωνίου Βασίλης θα ήθελε να ευχαριστήσει τον Γρήγορη Κωτούλα για τη διετή παρουσία του στην ομάδα την οποία βοήθησε την πρώτη του χρονιά να ανέβει στην Α1 ΕΣΚΑΘ. Του ευχόμαστε υγεία και καλή επαγγελματική σταδιοδρομία.