Ώρα για Θεσσαλικό ντέρμπι για τον ΑΣΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
![Ώρα για Θεσσαλικό ντέρμπι για τον ΑΣΚ](/media/k2/items/cache/82a4f664c816892df866d61bdf586876_L.jpg)
Μια ακόμη δύσκολη αναμέτρηση έχει μπροστά του ο Α.Σ.Καρδίτσας, καθώς το Σάββατο στις 5 μ.μ. αντιμετωπίζει στο κλειστό της Νεάπολης στη Λάρισα, τον Ερμή Αγιάς για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής.
Οι «κυανόλευκοι» πάλεψαν στο Ψυχικό, είχαν για μεγάλο διάστημα την πρωτοπορία στο σκορ, όμως στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν την κατάσταση και πήραν τελικά τη νίκη. Το ματς του Ψυχικού είναι πλέον παρελθόν και το ενδιαφέρον στρέφεται στο ντέρμπι του Σαββάτου, το οποίο συγκεντρώνει το ενδιαφέρον των φιλάθλων της Θεσσαλίας. Ο Ερμής Αγιάς πραγματοποιεί μια εξαιρετική πορεία φέτος στο πρωτάθλημα και βρίσκεται στην τρίτη θέση, διατηρώντας μάλιστα αήττητη την έδρα του, μιας και φέτος μετακόμισε στο κλειστό της Νεάπολης. Ο Α.Σ.Κ. από την άλλη μεριά θέλει να διεκδικήσει το καλύτερο σε ένα πολύ ενδιαφέρον ματς και θα προσπαθήσει για τη νίκη που θα τον επαναφέρουν στις νίκες και θα βελτιώσουν τη βαθμολογική του θέση.