Με επιτυχία ο ετήσιος χορός της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Επιτυχημένος ήταν ο ετήσιος χορός και η κοπή βασιλόπιτας της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Καρδίτσας που έγινε το Σάββατο 15 Φεβρουαρίου 2014 στο οικογενειακό κέντρο “Κύκνος” στην αναρρυθμιστική λίμνη.
Η παρθενική εκδήλωση του συλλόγου πραγματοποιήθηκε με μεγάλη συμμετοχή αθλητών, παιδιών, γονέων, μελών, αλλά και φίλων που δημιούργησαν ένα όμορφο οικογενειακό κλίμα, γνωρίστηκαν καλύτερα μεταξύ τους και διασκέδασαν.
Μετά το σύντομο καλωσόρισμα από τους υπεύθυνους της ακαδημίας και τις ευχαριστίες, έγινε η κοπή της Βασιλόπιττας από τον ¨βενιαμίν¨ της ακαδημίας και στυλοβάτη της ανδρικής ομάδας Γιώργο Παπαδημητρίου. Στους τυχερούς από κάθε τμήμα της ακαδημίας, μοιράστηκαν μπάλες ποδοσφαίρου, προσφορά του καταστήματος ¨ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ¨.
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους η ΕΠΣ Καρδίτσας με τον πρόεδρο της κ. Μανώλη Παλάσκα, ο Σύνδεσμος Προπονητών Καρδίτσας δια του προέδρου του Βασίλη Τσιαμούλη, αλλά και σχεδόν σύσσωμο το Δ.Σ του Α.Ο. Σώκρατες, (η ομάδα που μας φιλοξενεί στο γήπεδο της και με την οποία έχουμε άριστη συνεργασία).
Η αλυσίδα που μας συνδέει όλους όσους ασχολούμαστε με την αθλητική οικογένεια της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Καρδίτσας είναι η αγάπη μας για τα παιδιά, τον αθλητισμό και ειδικότερα το ποδόσφαιρο. Εμείς αυτή την αλυσίδα υποσχόμαστε ότι δεν θα την αφήσουμε να κοπεί, απεναντίας θα την μακρύνουμε όσο μπορούμε περισσότερο.
Ευχαριστούμε και πάλι όσους μας τίμησαν με την παρουσία τους, όσους βοηθούν να πολλαπλασιάζονται τα χαμόγελα των μικρών αθλητών και ευχόμαστε κάθε νέο έτος να είναι μια καινούργια πρόκληση για την ΑΠΟΚ, που δεν γνωρίζει αποθάρρυνση και ηττοπάθεια όσο έχει ανθρώπους να την αγαπούν και να την στηρίζουν.