Νίκες για Άρη, Νεφέλη και Ρούσσο στον 2ο όμιλο της Β ΕΠΣ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Με νίκες προχώρησαν στον 2ο όμιλο Άρης Καρδίτσας, Νεφέλη και Ρούσσο για την 10η αγωνιστική και ακολουθούν την Δάφνη που νίκησε το Σάββατο στη Μαγούλα.
Ισοπαλία απέσπασε στα τελευταία δευτερόλεπτα το Γεωργικό ενώ διπλό ανάσα πήρε ο Φωστήρας στο Φράγκο.
Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:
Α.Ο. Mορφοβουνίου - Ατρόμητος Γεωργικού 1-1
Α.Ο. Φυλακτή - Α.Ε. Pούσσου 1-3
Αίας Μαραθέας - Φωτ. Αστήρ Μαγουλ. 4-1
A.Ο. Mαγούλα - Α.Ε. Δάφνη 1-4 (Σάββατο)
Α.Σ. Νεφέλη - Ολυμπιακός Παλ/σιου 7-0
Kερ. Φράγκου - Ακ. Ταυρ. ο Φωστήρας 2-4
Άρης Καρδίτσας - Α.Ο. Αστροναύτης Γελ. 5-0
Ρεπό: Α.Σ. Απιδιά
Αναλυτικά στοιχεία των αγώνων:
Ο Γιαγιάκος στο 55' με εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0 για το Μορφοβούνι όμως ο Κρικέλης Στεφ. ισοφάρισε στις καθυστερήσεις για το Γεωργικό που αγωνιζόταν και με παίκτη λιγότερο από το 85'.
Μίνι έκπληξη στην αναμέτρηση της Φυλακτής με το Ρούσσο με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο α' ημίχρονο με 1-0 με τον Χαντζή Κ. όμως Θεοδωράκος, Κατζής Γ. και Φούκης Θ. έκαναν την ανατροπή για το 1-3.
Με ευρύ σκορ επικράτησε η Μαραθέα της Μαγουλίτσας με τους φιλοξενούμενους να έχουν αρκετά παράπονα από την διαιτησία του αγώνα. Ο Καρέστος το 1-0 και εν συνεχεία πήρε τη σκυτάλη ο Κρικέλης Θεοδ. με δύο τέρματα φθάνοντας το σκορ στο 3-0. Η Μαγουλίτσα μείωσε σε 3-1 με τον Ντρακότι από τα "11 βήματα" για να έρθει λίγο πριν το φινάλε ένας ακόμα Κρικέλης ο Θωμάς για να διαμορφώσει το 4-1.
Σε αγώνα για ένα ρόλο μετατράπηκε το Νεφέλη - Παλαιοκκλήσι με τους γηπεδούχους να κόβουν στο τέλος ρυθμό (5-0 ημ.) για να μην φθάσουν σε διψήφιο αριθμό. Στο 6' ο Μπιτσιούνης έκανε το 1-0, και ακολούθησαν στη συνέχεια δύο γκολ από τον Τάντο (το ένα με πέναλτι), τρία γκολ από τον Αβραμόπουλο και ένα ακόμα από τον Αναγνώστου.
Δύο φορές προηγήθηκε το Φράγκο στο πρώτο ημίχρονο ωστόσο βαθμό δεν μπόρεσε να πάρει απέναντι στον Φωστήρα. Κουρκούνας Θ. και Πολύζος τα δύο τέρματα των γηπεδούχων, ο Νοτόπουλος ισοφάρισε και τις δύο φορές με φάουλ ενώ το 2-4 διαμόρφωσε νωρίς στην επανάληψη με δύο τέρματα ο Ραμούζης.
Εύκολο απόγευμα για τον Άρη Καρδίτσας που επιβλήθηκε με 5-0 της Γελάνθης (2-0 ημ.). Χατ τρικ ο Τυχόλας και από ένα τέρμα σημείωσαν Βαϊνάς και Χαντζής Ανδρ.
Την μεθεπόμενη Τετάρτη θα γίνουν δύο αγώνες της 11ης αγωνιστικής σύμφωνα με τον προγραμματισμό της ΕΠΣ Καρδίτσας. Την "Αργεντίνα" υποδέχεται η Δάφνη ενώ ο Άρης αγωνίζεται εκ νέου στην έδρα του με αντίπαλο αυτή τη φορά το Φράγκο.
Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:
Ατρόμητος Γεωργικού - Α.Ε. Pούσσου
Φωτ. Αστήρ Μαγουλ. - Α.Ο. Mορφοβουνίου (Τετάρτη 20/11)
Α.Ε. Δάφνη - Α.Ο. Φυλακτή
Ολυμπιακός Παλ/σιου - Αίας Μαραθέας
Ακ. Ταυρ. ο Φωστήρας - Α.Σ. Νεφέλη (Τετάρτη 20/11)
Α.Ο. Αστροναύτης Γελ. - Α.Σ. Απιδιά
Άρης Καρδίτσας - Kερ. Φράγκου
Ρεπό: A.Ο. Mαγούλα