Νίκη για την ομάδα του Εθνικού επί της ΑΕΜ στο Παιδικό πρωτάθλημα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Ρεβάνς για την βαριά ήττα του α' γύρου πήρε το Σάββατο η ομάδα του Π.Σ. Εθνικός με αντίπαλο την Α.Ε. Μουζακίου για την 6η αγωνιστική του Παιδικού πρωταθλήματος που ξεκίνησε μετά την διακοπή για τον χειμώνα.
Οι φιλοξενούμενοι πήραν δύο φορές το προβάδισμα στο α' ημίχρονο στο 7' και στο 26' ωστόσο οι γηπεδούχοι της Α.Ε. Μουζακίου αντέδρασαν και τις δύο φορές και με τον Γκαγκά εκτελεστή πρώτα από τα 11 βήματα (17') και μετά με εκπληκτικό φάουλ από μεγάλη απόσταση έφεραν τον αγώνα στα ίσα.
Η ομάδα του Εθνικού ωστόσο κατάφερε να πετύχει άλλα δύο τέρματα με την έναρξη και με την λήξη του β' ημιχρόνου και τελικά πήρε τη νίκη με 2-4. Οι γηπεδούχοι απώλεσαν πέναλτι στο β' ημίχρονο με το οποίο θα μπορούσαν να φέρουν τον αγώνα ξανά στην ισοπαλία.
Τελευταία τροποποίηση στις17 Μαρτίου 2012, 22:03