Νίκησαν Ανάβρα και Μορφοβούνι για την Β ΕΠΣ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Δύο αγώνες περιελάμβανε το πρόγραμμα της Β' ΕΠΣ, ένα για κάθε όμιλο, που πραγματοποιήθηκαν το απόγευμα του Σαββάτου.
1ος όμιλος
Α.Σ Κένταυρος – Α.Σ Ενιππέας 2-1
Νίκη με ανατροπή πέτυχε η Ανάβρα επί του Ενιππέα στα τελευταία λεπτά των δύο ημιχρόνων. Στο 23 ο Λύτρας με εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1 αλλά ο Σίμος στο 44' και ο Τσέλιος στο 88' γύρισαν τον αγώνα για την Ανάβρα. Με 10 παίκτες ολοκλήρωσαν τον αγώνα οι γηπεδούχοι μετά από απευθείας κόκκινη που βγήκε στο 73'.
2ος όμιλος
Α.Ο Μορφοβουνίου – Α.Ε Ρούσσου 1-0
Ένα γκολ έκρινε την αναμέτρηση του Μορφοβουνίου με το Ρούσσο που πέτυχε ο Γιαγιάκος Κώστας στο 64'. Η νίκη αυτή δυσκολεύει την υπόθεση play off για το Ρούσσο καθώς έμεινε 7 βαθμούς μακριά από την 5η θέση.
Τελευταία τροποποίηση στις4 Ιανουαρίου 2014, 19:16