Το πάρε - δώσε των μεταγραφών στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Μήνας μεταγραφών ο Ιανουάριος που διανύουμε και οι ομάδες που συμμετέχουν στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Καρδίτσας, ήδη κινήθηκαν για τις πρώτες κινήσεις.
Ας δούμε αναλυτικά τις μεταγραφές που έγιναν και συγκέντρωσε η ηλεκτρονική εφημερίδα μας για την πρώτη εβδομάδα των μεταγραφών, οι περισσότερες εκ των οποίων συμμετείχαν το περασμένο Σαββατοκύριακο με τις νέες τους ομάδες.
Στο πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣ η περσινή πρωταθλήτρια Μυρίνη ενισχύθηκε με τον Μερεντίτη Μιλτιάδη από την Δόξα Μητρόπολης, ο Απόλλων Μακρυχωρίου απέκτησε τον Τράντο Δημήτρη από τον Διγενή Αρτεσιανού, η Πασχαλίτσα πήρε δανεικό από τον Α.Ο. Καρδίτσα τον Γιάννη Βαΐτση ενώ η πρεμιέρα του Καρκαλέτση με τη νέα του ομάδα (Ελπίδα Αγ. Γεωργίου) δεν έφερε γούρι και ηττήθηκε από την πρώην (Δόξα Μητρόπολης) στον αγώνα του Σαββάτου.
Στην Α1 ο Καραϊσκάκης Μαυρομματίου ενισχύθηκε με τον Κοθώνα Δήμο από την γειτονική Γελάνθη, η Δόξα Αμπέλου απέκτησε τον Καρακαξά Νίκο από το Καρποχώρι ενώ ο Άρης Φίλιας ενισχύθηκε με τον Κόλα Δημήτρη από την Πασχαλίτσα.
Στην Β' ΕΠΣ και στην πρωτοπόρο του 1ου ομίλου Νίκη Καμινάδων επέστρεψε ο παλιός παίκτης της ομάδας Πολονύφης Χάρης ενώ ο Ενιππέας απέκτησε (πάλι) προπονητή και παίκτη τον Κώστα Τζιφούλη. Στο Βλοχό είχαμε διπλή ενίσχυση με Καλόγερο Θέμη από Ενιππέα και Μπλουγουρά Κων/νο από Ατρόμητο Παλαμά, το Μελισσοχώρι πήρε τον Κόκκαλη Κωνσταντίνο από την Δόξα Αμπέλου, η Ακαδημία Ταυρωπός "Ο Φωστήρας" απέκτησε τον Ορφανιώτη Θεόδωρο και ο Κεραυνός Φράγκου τον Παν. Γιαπαλή.
Τέλος στην Γ' η ομάδα της Μενελαΐδας ολοκλήρωσε τρεις μεταγραφές που αφορούν την προσθήκη του Στάθη Δημήτρη, του Τζιλοβίτη Μάκη και του Κέντρου Σπύρου.