Τρίτη και φαρμακερή για Αναγέννηση και ΑΟΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Και αν άλλοι δίνουν φιλικό για να διατηρηθούν σε εγρήγορση για τον 4ο όμιλο της Δ' Εθνικής, Αναγέννηση Καρδίτσας και Α.Ο. Καρδίτσα δίνουν επίσημο αγώνα το προσεχές Σάββατο για το κύπελλο της ΕΠΣ Καρδίτσας.
Οι δύο ομάδες θα αγωνιστούν στις 15:30 στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας σε ένα πρόωρο τελικό. Ο αγώνας είναι νοκ άουτ και είναι για την ημιτελική φάση του θεσμού (στον άλλο ημιτελικό πήρε το ειστήριο ήδη η ομάδα του ΑΟΚ Πάμισσου).
Θεοδοσιάδης και Γκουτζίδης θα βρεθούν για δεύτερη φορά αντίπαλοι φέτος, ενώ οι ομάδες για τρίτη. Θυμίζουμε ότι στον αγώνα του α' γύρου ο Α.Ο.Κ επικράτησε με ανατροπή στο σκορ με 1-2 ενώ στο β' γύρο η Αναγεννηση έφθασε κοντά στην ανταπόδοση αλλά τελικά ο αγώνας έμεινε στο 1-1. Σκόρερς των δύο αγώνων ο Κρανιώτης με τρία γκολ για τον ΑΟΚ και Μπουντούρης και Χατζηρίζος για την Αναγέννηση.
Το KarditsaLive.Net θα είναι μαζί σας LIVE από τις 15:15 το Σάββατο 24 Μαρτίου για να σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα.