Β2 ΕΠΣΚ: Ακόμα σκοράρει η Κρανιά...- Στην κορυφή μαζί με ΑΠΟΚ και Άρη (Ρεπορτάζ) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Διαστάσεις αστρονομικές πήρε η αναμέτρηση της Μαγουλίτσας με την Κρανιά με την φιλοξενούμενη να φθάνει σε διψήφιο αριθμό τερμάτων...
Τις νίκες διπλασίασαν μαζί με την Κρανιά η ΑΠΟΚ που επικράτησε σε αγώνα με αγγλικό σκορ του Ριζοβουνίου και ο Άρης Καρδίτσας που πέρασε από το Φράγκο.
Χορταστική ισοπαλία είχαμε στην Μαραθέα ενώ μεγάλο σε έκταση διπλό πήρε η Απιδιά.
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
Αίας Mαραθέας - Α.Ο. Φυλακτής 3-3
Kεραυνός Φράγκου - Άρης Καρδίτσας 1-4
Α.Ε. Ψαθοχώρας - Ολυμπιακός Παλ/σίου 2-0
Φωτ. Αστήρ Μαγουλίτσας - Α.Ο. Κρανέας 0-10
Aκαδημία Ποδοσφαίρου Καρδίτσας - Θύελλα Ριζοβουνίου 4-3
Α.Ο. Αγναντερού - Α.Ο. Μορφοβουνίου 3-0
Α.Σ. Πλαστήρας - Α.Σ. Aπιδιάς 0-4
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.
Αναλυτικά στοιχεία των αγώνων:
Αίας Mαραθέας - Α.Ο. Φυλακτής 3-3
Πολύ όμορφος αγώνας έγινε στην Μαραθέα με τις δύο ομάδες να εναλάσσονται στο σκορ αλλά καμία να μην κερδίζει τους τρεις βαθμούς. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 2' και η Φυλακτή απάντησε άμεσα με εύστοχο πέναλτι κάνοντας το 1-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στις αρχές της επανάληψης η Φυλακτή έκανε την ανατροπή, για να ανταποδώσει προσωρινά η Μαραθέα. Τα γκολ των γηπεδούχων: Καρέτσος, Παπαευαγγέλου και Τσιαντής ενώ για την "Αργεντίνα" σκόραραν Καρανάσιος (2) και Χαντζής Κ. Την ταχεία ανάρρωση του παίκτη της Φυλακτής που χτύπησε σε διεκδίκηση της μπάλας ευχήθηκαν μέσω του Karditsalive.Net οι άνθρωποι της Μαραθέας...
Kεραυνός Φράγκου - Άρης Καρδίτσας 1-4
Καμιά δυσκολία για τον Άρη που πέρασε από το Φράγκο με τους Κοντό και Κυριάκη να σκοράρουν δις. Με πέναλτι μείωσε σε 1-2 πριν το ημίχρονο ο Γεωργίου για τον Κεραυνό.
Α.Ε. Ψαθοχώρας - Ολυμπιακός Παλ/σίου 2-0
Ο Χαλιαμάλιας πήρε από το "χέρι" ακόμα μια φορά την Ψαθοχώρα οδηγώντας την στη νίκη. Τα γκολ στο 9' και στο 45' (πέναλτι).
Φωτ. Αστήρ Μαγουλίτσας - Α.Ο. Κρανέας 0-10
Κατάχρηση του σκοραρίσματος έκανε η Κρανιά που έφθασε στο τέλος σε δυσθεώρητα ύψη (0-6 ημ.). Καρέ τερμάτων πέτυχε ο Ευθυμίου, χατ τρικ ο Τ. Κανιούρας, δύο ο Καραμπέκος Π. και ένα ο Κοτρώτσιος.
Aκαδημία Ποδοσφαίρου Καρδίτσας - Θύελλα Ριζοβουνίου 4-3
Αγώνα με ανατροπές και ένταση στο τέλος είχαμε στην αναμέτρηση της ΑΠΟΚ με την Θύελλα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 με Αντωνίου Σ. (14' και 20') για να ανταποδώσουν της Θύελλας με Κουτσάμπαση (πεν.) και Καμηνιώτη. Στο β' ημίχρονο με Αντωνίου και πάλι στο 53' έγινε το 3-2 και στο 60' ο Καρατζιάς έκανε το 4-2. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 4-3 με πέναλτι του Κουτσάμπαση, όμως πέραν τούτου δεν κατάφεραν κάτι άλλο.
Α.Ο. Αγναντερού - Α.Ο. Μορφοβουνίου 3-0
Με γκολ του Γιαννόπουλου προηγήθηκε το Αγναντερό στο πρώτο μέρος. Ο Παπαγιαννάκης έκανε το 2-0 στο 57' και εν συνεχεία ο Γιαννόπουλος που έκλεισε με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα το σκορ.
Α.Σ. Πλαστήρας - Α.Σ. Aπιδιάς 0-4
Ένα γκολ του Κουτσαμπανη, δύο του Κατσαρού και ένα του Γούλα έφεραν το τελικό 0-4 για την Απιδιά.
Δυνατή αναμέτρηση ανάμεσα σε Φυλακτή και Άρη Καρδίτσας περιλαμβάνει η επόμενη αγωνιστική. Στην Απιδιά αγωνίζεται η Ακαδημία Ποδοσφαίρου ενώ η Κρανιά υποδέχεται με "άγριες" διαθέσεις το Φράγκο.
Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:
Α.Ο. Φυλακτής - Άρης Καρδίτσας
Ολυμπιακός Παλ/σίου - Αίας Mαραθέας
Α.Ο. Κρανέας - Kεραυνός Φράγκου
Θύελλα Ριζοβουνίου - Α.Ε. Ψαθοχώρας
Α.Ο. Μορφοβουνίου - Φωτ. Αστήρ Μαγουλίτσας
Α.Σ. Aπιδιάς - Aκαδημία Ποδοσφαίρου Καρδίτσας
Α.Σ. Πλαστήρας - Α.Ο. Αγναντερού