Ανακοίνωση - απάντηση Α.Ο. Σώκρατες στον Α.Ο. Κυψέλης Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Με έκπληξη διαβάσαμε την ανακοίνωση του Α.Ο. Κυψέλης που αφορά τον μεταξύ μας αγώνα και επειδή η σιωπή μεταφράζεται συνήθως ως αδυναμία είμαστε υποχρεωμένοι απέναντι στους ποδοσφαιριστές της ομάδας μας να απαντήσουμε.
Δεν θα σταθούμε στην ανάλυση των φάσεων επειδή έτσι κι αλλιώς διαφωνούμε με τον Α.Ο. Κυψέλης, αλλά στην συμπεριφορά των αντιπάλων. Αναρωτιόμαστε λοιπόν πως είναι δυνατόν κάποιος να αυτοαποκαλείται ρομαντικός και λάτρης του αθλήματος που ξοδεύει από το υστέρημά του και ταυτόχρονα να εισβάλλει στον αγωνιστικό χώρο ενώ ο αγώνας είναι σε εξέλιξη διακόπτοντάς τον.
Πως μπορεί με το τέλος του αγώνα να βρίζει και να προπηλακίζει τους διαιτητές και να μην τους επιτρέπει να συντάξουν το φύλλο αγώνος. Τέλος το αίσθημα της αδικίας που δηλώνουν ότι τους πνίγει δεν γίνεται να ισχύει όταν και στον αγώνα του πρώτου γύρου στην έδρα του Α.Ο. Κυψέλης υπήρχε η ίδια συμπεριφορά με παράγοντα της συγκεκριμένης ομάδας να πιάνει από τον λαιμό τον διαιτητά, να τον απειλεί εισβάλλοντας κ πάλι στον αγωνιστικό χώρο και μετά να δηλώνει ότι αν δεν είχε προβεί στη συγκεκριμένη ενέργεια θα έχανε τον αγώνα.
ΥΓ. Όσον αφορά τις κάρτες, οποιοσδήποτε μπορεί να ενημερωθεί από τα ποινολόγια που δημοσιεύει κάθε εβδομάδα η Πειθαρχική Επιτροπή και θα καταλάβει ποιες ομάδες αγωνίζονται αντιαθλητικά και ποιες όχι.
Εκ της Διοικήσεως