ΑΠΟΚ: Πρωτοβουλίες για την σωματική υγεία των αθλητών Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Από την έναρξη του πρωταθλήματος της Β΄ ΕΠΣΚ και σε όλους τους αγώνες της Α.ΠΟ.Κ. εντός και εκτός έδρας θα βρίσκεται ιατρός-φυσικοθεραπευτής, διότι πρώτιστο μέλημα της διοίκησης είναι η σωματική ακεραιότητα των νεαρών αθλητών μας.
Επίσης η διοίκηση με μια ακόμη καινοτομία της, αποφάσισε οι μετακινήσεις στα εκτός έδρας παιχνίδια της ομάδας να γίνονται με μισθωμένο λεωφορείο για την καλύτερη προστασία των νεαρών ποδοσφαιριστών της.
Η προσπάθεια αυτή της διοίκησης της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου θα πρέπει να αγκαλιαστεί από τα ερασιτεχνικά σωματεία της Καρδίτσας και να βρει μιμητές.