Διατήρησε τις ελπίδες ο Βλοχός με τη νίκη επί της Δόξας Μάρκου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Τον πρώτο από τους δύο αγώνες της 2ης αγωνιστικής, είχαμε το απόγευμα της Τρίτης για τα play off της Β1' ΕΠΣ Καρδίτσας με τον Αστέρα Βλοχού να κερδίζει την Δόξα Μάρκου.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τέρμα του Καλογιάννη Β. στο 28' όμως η Δόξα απάντησε με τέρμα του Πιπερίγκα Ν. πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο.
Στο β' μέρος οι γηπεδούχοι κατάφεραν με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα να πάρουν πάλι προβάδισμα με τον Μούτσα Έντι ενώ στο 82' φρόντισαν να πετύχουν και τρίτο τέρμα με τον Καλόγερο Μ. ώστε να οριστικοποιηθεί η νίκη τους. Λίγα λεπτά νωρίτετα αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους με 2η κίτρινη ο Πέτρου Στράτος.
Αύριο (Τετάρτη) γίνεται και το δεύτερο παιχνίδι της αγωνιστικής με το Μελισσοχώρι να υποδέχεται το Φύλλο. Σε περίπτωση νίκης των φιλοξενουμένων, η διαφορά ανεβαίνει στο +6 και δύσκολα πλέον μπορεί να "μαζευτεί" στα επόμενα τέσσερα παιχνίδια.
Για να δείτε την βαθμολογία, κάντε κλικ εδώ.