Επιστολή - απάντηση του Ηλ. Χατζή στην ανακοίνωση των σωματείων - μελών της ΕΠΣΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Στις 23-24/9/2014 δημοσιεύτηκε στον ηλεκτρονικό και τοπικό ημερήσιο τύπο επιστολή Σωματείων της ΕΠΣ Καρδίτσας.
Η αναφορά του ονόματος μου σε αυτή αποτελεί συκοφαντική δυσφήμιση δια του τύπου, αφού όλα όσα αναφέρονται και έχουν σχέση με μένα, είναι ψευδέστατα και σκοπό έχουν να θίξουν την τιμή, την αξιοπρέπεια, την προσωπικότητα και το κύρος μου. Για την αποκατάσταση της αλήθειας έχω να παραθέσω τα παρακάτω.
Ουδέποτε έχω έλθει σε δικαστική διαμάχη με την ΕΠΣ Καρδίτσας, ούτως ώστε να την αναγκάζω, όπως εσείς τονίζετε, αμυνόμενη να ξοδέψει χρήματα στα δικαστήρια, σεβόμενος πάντα ότι αυτά είναι χρήματα των σωματείων. Δικαστική διαμάχη έχω με τον κ. Παλάσκα Μανώλη αποκλειστικά για προσωπικό και όχι αθλητικό ή ποδοσφαιρικό θέμα.
Εάν αυτή τη διαμάχη εσείς την αναγάγετε σε δικαστική διαμάχη με την ΕΠΣ τότε αγνοείτε παντελώς τα γεγονότα ή έχετε παραπληροφόρηση όπως θέλω να πιστεύω.
Απευθυνόμενος προς τα σωματεία και ιδιαίτερα σε αυτούς που υπέγραψαν και στους συντάκτες της επιστολής, σεβόμενος την ιστορία του κάθε σωματείου ξεχωριστά, θέλω να ζητήσω από αυτά να σεβαστούν την διαδρομή μου, την προσφορά μου στο τοπικό ποδόσφαιρο και στο ποδόσφαιρο γενικότερα, να αποκαταστήσουν με νέα επιστολή την αλήθεια και μόνο την αλήθεια. Σε διαφορετική περίπτωση επιφυλάσσομαι παντός νομίμου δικαιώματος μου.
Με Τιμή
ΧΑΤΖΗΣ ΗΛΙΑΣ
ΥΣΤΕΡ. Γιατί άραγε οι συντάκτες της επιστολής δεν δημοσιοποιούν τα αθλητικά σωματεία. Τι τους φοβίζει?