Μπαράζ για τα play out θα παίξουν Πτελοπούλα και Ενιππέας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Με αγώνα νοκ άουτ θα λύσουν τις διαφορές τους όπως διευκρίνησε σήμερα η ΕΠΣ Καρδίτσας Ενιππέας και Πτελοπούλα σχετικά με τη θέση που θα καταλάβουν στα play out.
Όπως ανέφεραν στις ομάδες με τις οποίες και επικοινώνησαν το μεσημέρι της Δευτέρας, ο ΚΑΠ στο άρθρο 20 προβλέπει πως σε περίπτωση ισοβαθμίας και εφόσον υπάρχει το ίδιο αποτέλεσμα μεταξύ των δύο ομάδων που ισοβαθμούν προβλέπεται αγώνας μπαράζ (και δεν λαμβάνεται υπόψιν η συνολική διαφορά των δύο ομάδων στα γκολ) που θα αναδείξει νικητή είτε στα 90', είτε σε 120' είτε εσχάτως στα πέναλτι αν χρειαστεί.
Έτσι, ο αγώνας των δύο ομάδων θα καθοριστεί στην κλήρωση την προσεχής Τετάρτης και θα πραγματοποιηθεί εντός του προσεχούς Σαββατοκύριακου σε ουδέτερο γήπεδο.
Οπότε ως προς την βαθμολογία των play out η βαθμολογία είναι γνωστή μόνο για τις δύο πρώτες ομάδες.
1. Αχλαδιά (4)
2. Παλαμαϊκή (2)
3. Πτελοπούλα η Ενιππέας (1)
4. Πτελοπούλα η Ενιππέας (0)