Α' ΕΠΣΚ: Στην κορυφή τα Καλογριανά με νίκη επί των Σελλάνων (Ρεπορτάζ) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Μεγάλη νίκη απέναντι στα Σέλλανα πήραν τα Καλογριανά και απολαμβάνουν από την 2η αγωνιστική τη μοναξιά της κορυφής στην Α' ΕΠΣΚ, με τον Ατρόμητο Παλαμά ωστόσο την Κυριακή να έχει την ευκαιρία να κάνει και αυτός το δύο στα δύο.
Καθαρές νίκες πήραν επίσης ο Ηρακλής Σοφάδων επί του Διγενή, ο ΑΟΚ και η Κυψέλη αν και στο ημίχρονο ήταν στη "λευκή" ισοπαλία, ενώ σούπερ διπλό με ανατροπή έκανε ο Αετός Αγ. Θεοδώρου στο Μακρυχώρι.
Ισοπαλίες για δεύτερη φορά έφεραν σε ισάριθμους αγώνες Ταυρωπός και Λεοντάρι, σήμερα με αντιπάλους Καππαδοκικό και Αστέρα αντίστοιχα.
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
Α.Ο.Κ. Πάμισσος - Α.Ο. Σελλάνων 1-0
Α.Ο. Καρδίτσα - Α.Ο. Μυρίνης 3-0
Α.Ο. Aστέρας - Α.Ε. Λεονταρίου 1-1
Απόλλων Μακρυχωρίου - Αετός Αγ. Θεοδώρου 1-3
Α.Ε. Kαππαδοκικού - Α.Ο. Ταυρωπός 1-1
Α.Ο. Διαγόρας Aμπελικού - Α.Ο. Kυψέλης 0-3
Ηρακλής Σοφάδων - Α.Σ. Διγενής 3-0
Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής ολοκληρώνεται την Κυριακή στις 17:00 με την αναμέτρηση του Ηρακλή Καρδ/λας με τον Ατρόμητο Παλαμά (Τίκας Τρ. - Διπλάρης - Τίκας Δ.Χ.)
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.
Αναλυτικά στοιχεία των αγώνων:
Α.Ο.Κ. Πάμισσος - Α.Ο. Σελλάνων 1-0
Μεγάλο ματς στα Καλογριανά με τους γηπεδούχους να κερδίζουν στο 84' με τέρμα του Αναγνώστου. Πολύς ο φίλαθλος κόσμος (περί τους 400-500 θεατές) που βρέθηκε και από τις δύο ομάδες στο γήπεδο.
Α.Ο. Καρδίτσα - Α.Ο. Μυρίνης 3-0
Δυσκολεύθηκε για ένα ημίχρονο ο ΑΟΚ απέναντι στην Μυρίνη στο γήπεδο του Νοσοκομείου, όμως στην επανάληψη κατάφερε να πάρει μια καθαρή νίκη επί της αντιπάλου. Το σκορ άνοιξε ο Καβαλάρης, ακολούθησε ο Τσέλιος και ο Παπαευαγγέλου έγραψε το τελικό 3-0.
Α.Ο. Aστέρας - Α.Ε. Λεονταρίου 1-1
Στο 23' προηγήθηκε το Λεοντάρι με τον Χαλή Φ. όμως η απάντηση ήρθε άμεσα από τον Αστέρα στο 27' με τον Κουτσή.
Απόλλων Μακρυχωρίου - Αετός Αγ. Θεοδώρου 1-3
Άσχημη τροπή πήρε το παιχνίδι για τον Απόλλωνα παρότι προηγήθηκε στο πρώτο μέρος. Ο Αετός στο β' ημίχρονο επιχείρησε υψηλή πτήση και ανέτρεψε την κατάσταση αρχικά ισοφαρίζοντας με τον Κόκκινο Β. στο 53', κάνοντας το 1-2 με τον Νταρακλίτσα στο 66' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι και ολοκληρώνοντας τον θρίαμβο με τον Κόκκινο Αλ. Με 10 παίκτες ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση οι δύο ομάδες βλέποντας την κόκκινη κάρτα στα πρώτα 15' της επανάληψης.
Α.Ε. Kαππαδοκικού - Α.Ο. Ταυρωπός 1-1
Στο 11' η ομάδα του Ταυρωπού πήρε προβάδισμα με τον Παπαδημητρίου όμως η Α.Ε.Κ. κατάφερε να ισοφαρίσει με την λήξη του ημιχρόνου με τον Μανασή. Στο β' μέρος ο Ταυρωπός είχε δοκάρι, χάνοντας την ευκαιρία να πάρει εκ νέου προβάδισμα.
Α.Ο. Διαγόρας Aμπελικού - Α.Ο. Kυψέλης 0-3
Χωρίς γκολ κύλησε το πρώτο μέρος για τις δύο ομάδες. Στο β' 45λεπτο η Κυψέλη με Μπαντή στο 65', Σακελλάρη στο 83' και Κούλπα με το φινάλε κατάφερε να πάρει νίκη με σκορ 0-3.
Ηρακλής Σοφάδων - Α.Σ. Διγενής 3-0
Με τον Μητσιώνη στα πρώτα λεπτά και εν συνεχεία τον Κόκκαλη Σ. προηγήθηκε στο ημίχρονο ο Ηρακλής Σοφάδων του Διγενή. Λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Μπαντής Σ. έκανε το τελικό 3-0.
Για τρίτη φορά μέσα σε λίγες ημέρες θα συναντηθούν Σέλλανα και Μυρίνη με τους γηπεδούχους να θέλουν να τριτώσουν τις νίκες! Στον Άγιο Θεόδωρο αγωνίζονται οι "κυανόλευκοι" του Α.Ο.Κ. ενώ ο Ατρόμητος υποδέχεται τον Αστέρα στον Παλαμά.
Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:
Α.Ο. Σελλάνων - Α.Ο. Μυρίνης
Α.Ε. Λεονταρίου - Α.Ο.Κ. Πάμισσος
Αετός Αγ. Θεοδώρου - Α.Ο. Καρδίτσα
Ατρόμητος Παλαμά - Α.Ο. Aστέρας
Α.Ο. Ταυρωπός - Απόλλων Μακρυχωρίου
Α.Ο. Kυψέλης - Ηρακλής Καρδ/λας
Α.Σ. Διγενής - Α.Ε. Kαππαδοκικού
Α.Ο. Διαγόρας Aμπελικού - Ηρακλής Σοφάδων