Τα βαθμολογικά σενάρια για την τελευταία αγωνιστική της Α1' ΕΠΣΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Ουκ ολίγες υποθέσεις είναι ανοιχτές στην τελευταία αγωνιστική της Α1 κατηγορίας του τοπικού ποδοσφαίρου αν και ο πρώτος και ο τελευταίος της βαθμολογίας έχουν ήδη κριθεί.
Για το απόλυτο πλεονέκτημα στα play off αγωνίζεται στην Αγία Τριάδα ο Αετός που θέλει μόνο νίκη για να είναι σίγουρος ότι δεν χάσει σε πιθανή ισοβαθμία από το Καππαδοκικό.
Τις θέσεις 3 και 4 των play off διεκδικούν τρεις ομάδες (Κυψέλη με 49β, Διαγόρας Αμπελικού με 48β και Μασχολούρι με 47β) με την τελική μάχη να είναι ιδιαίτερα αμφίρροπη. Σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας Κυψέλης με Αμπελικό ή με Μασχολούρι έχουμε μπαράζ ενώ στην ισοβαθμία Μασχολουρίου με Διαγόρα Αμπελικού ευονοείται το Μασχολούρι.
Τρεις ομάδες (Προδρομιακός με 39β, Σώκρατες με 39β και Αγναντερό με 38β) προσπαθούν να αποφύγουν τη μια θέση που οδηγεί στα play out. Πολλά θα κριθούν στην αναμέτρηση του Προδρομιακού με τον Σώκρατες με τους γηπεδούχους να βολεύονται και με την ισοπαλία. Σε διπλές ισοβαθμίες του Προδρομιακού με Σώκρατες ή με Αγναντερό νικητής βγαίνει ο Πρόδρομος ενώ σε διπλή ισοβαθμία Σώκρατες και Αγναντερού ευνοείται η δεύτερη.
Τέλος σε ότι αφορά τις ομάδες που θα παίξουν στα play out και θέλουν να κυνηγήσουν μια καλύτερη θέση ισχύουν τα ακόλουθα. Σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας Δόξας Αμπέλου και Κρανιάς το πλεονέκτημα περνά στην Κρανιά ενώ στην διπλή ισοβαθμία Κρανιάς με Δόξα έχουμε μπαράζ.
Το πρόγραμμα της 30ης αγωνιστικής:
Α.Ε. Μουζακίου - Δόξα Mασχολουρίου
Α.Ο. Διαγ. Αμπελικού - Α.Ο. Αγναντερού
Α.Ο. Ασπίδα - Δόξα Αμπέλου
Α.Ο. Προδρομιακός - Α.Σ Σώκρατες
Α.Ο. Κρανέας - Α.Ο. Ταυρωπός
Α.Ο. Kυψέλη - Α.Ε. Καππαδοκικού
Δόξα Aγ. Τριάδας - Αετός Αγ. Θεοδώρου
Άρης Φίλιας - Kαραϊσκάκης Μαυρομ.