Υπέκυψε στα πέναλτι η Ψαθοχώρα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Το πρώτο επίσημο παιχνίδι για τη φετινή σεζόν έδωσε το απόγευμα της Κυριακής η ομάδα της Α.Ε.Ψ. σε αγώνα κυπέλλου με το Μαυρομμάτι.
Η ομάδα της Ψαθοχωρας κοίταξε στα μάτια τον αντίπαλο και κατάφερε να προηγηθεί στο 75΄ με τον Άγγελο Χαλιαμάλια. Λιγο πριν τελειώσει η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού το Μαυρομμάτι κατάφερε να φέρει στα ίσια το σκορ στο 88.
Με το ξεκίνημα της παράτασης η Ψαθοχώρα μπήκε το ίδιο δυνατά και αποφασιστικά και κατάφερε πάλι να πάρει κεφάλι στο σκορ στο 103' και πάλι με τον Άγγελο Χαλιαμάλια. Στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης η ομάδα του Μαυρομματίου πέρασε στην αντεπίθεση και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να έρθει εκ νέου η ισοφάριση στο 118'.
Το παιχνίδι κρίθηκε στα πέναλτι όπου κατάφερε να περάσει νικηφόρα το Μαυρομμάτι. Στο πρώτο ημίχρονο το Μαυρομμάτι έμεινε με 10 λόγω αποβολής του τερματοφύλακα και για την ομάδα της ΑΕΨ αποχώρησε τραυματίας ο σκόρερ της Αγγ. Χαλιαμάλιας αφήνοντας την ομάδα με 10 παίκτες αφού είχαν ολοκληρωθεί οι αλλαγές.
Η εντεκαδα της Α.Ε.Ψ.: Μπουτζιωρής Β, Παπαλίτσας (Σφέτσιας Μ.) Τσαπουρνής, Μπερνάρας, Μπερνάρας Τ., Κρανιώτης Θ. (Αργυρόπουλος Φ.), Φαλάρας, Αργυρίου, Τσιακαράκης Μ. (Δεληγιάννης Γ.), Χαλιαμάλιας, Σφέτσιας Μ.