Αναγέννηση: Πρεμιέρα με αισιοδοξία και υποσχέσεις για σκληρή δουλειά (+ Φώτο + Βίντεο) Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Πριν δύο περίπου μήνες έκλεισε, στο ΔΑΚ, μια πολύ δύσκολη χρονιά για την Αναγέννηση, με τους κιτρινόμαυρους να πανηγυρίζουν την παραμονή την τελευταία αγωνιστική των play off.
Σήμερα, στον ίδιο χώρο, είχαμε το ξεκίνημα της νέας περιόδου με στόχο να μην ξαναζήσει κανείς την περσινή αγωνία και η ομάδα να αναδειχθεί σε πρωταγωνίστρια.
Αναφερόμαστε στην εναρκτήρια συγκέντρωση της ομάδας και την πρώτη της προπόνηση που ήταν ανοικτή για το κοινό. Μιας ομάδας με αρκετά στοιχεία από το περσινό ρόστερ αλλά και πάρα πολλά καινούργια καθώς είχαμε ανανεώσεις, αποχωρήσεις, μεταγραφές και προωθήσεις παικτών από την Κ19. Επίσης έχουμε εκκρεμότητες με ανανεώσεις συμβολαίων που θα ξεκαθαρίσουν τις επόμενες ημέρες ενώ πιθανότατα να προστεθούν κι άλλοι παίκτες στους επτά που ήδη αποκτήθηκαν.
Στο τιμόνι της ομάδας για Πέμπτη συνεχόμενη χρονιά ο κ. Θεοδοσιάδης ο οποίος χαίρει της εμπιστοσύνης της διοίκησης. Ο κιτρινόμαυρος τεχνικός, με βοηθούς τους κυρίους Μαργαρίτη και Μπουντόλο, στην πρώτη προπόνηση είχε στο γήπεδο τους περισσότερους από τους παίκτες που θα κληθεί να διαχειριστεί τη φετινή περίοδο. Σε δηλώσεις του τόνισε ότι μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα υπάρξει προσθήκη 2-3 ακόμα ποδοσφαιριστών που θα θωρακίσουν το ρόστερ της ομάδας, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν θα γίνουν κι άλλες αν βρεθεί κάτι το εξαιρετικό. Επίσης ο coach υποσχέθηκε πολύ δουλειά που θα φανεί στο γήπεδο για να πάει και η Αναγέννηση καλά και να είναι και οι φίλαθλοι της Καρδίτσας απ’ αυτό που θα βλέπουν.
Δείτε βίντεο του KarditsaLive.Net από την πρώτη προπόνηση και δηλώσεις του Σ. Θεοδοσιάδη:
Στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο, παρουσία του προέδρου κ. Μπούρμπου, σύσσωμου σχεδόν του Δ.Σ της ΠΑΕ και με την αισιοδοξία να είναι και αυτή παρούσα, βρέθηκαν 21 ποδοσφαιριστές. Συγκεκριμένα οι νεοαποκτηθέντες Γ. Τσάμης (τερματοφύλακας) Δημήτρης Ρούσης (στόπερ) Αντώνης Πιταράς (επιθετικός), Γιώργος Σκαθαρούδης(επιθετικός), και Νίκος Τσουκαλάς(επιθετικός). Από τα νέα αποκτήματα της ομάδας απουσίαζαν ο Ακασού(μέσος), ο οποίος ζήτησε και πήρε άδεια για να ενσωματωθεί την Πέμπτη στις προπονήσεις και ο, δικαιολογημένα επίσης, Χρήστος Αλεξϊου(επιθετικός).
Από κει και πέρα ήταν στο γήπεδο οι Γεωργαντζάς, Κοντός, Μαυριάς, Αδαμόπουλος, Παπαδημητρόπουλος, Θεοδωρόπουλος που είχαν εν ισχύ συμβόλαιο, οι Κουτσόπουλος, Στάμος, Δημόπουλος, Τζάνης, Μπιτέλης που ανανέωσαν τα συμβόλαιά τους και οι Ξανθόπουλος (αμυντικός), Τζερτζελάς (χαφ), Καραγεώργος (αμυντικός) που προωθήθηκαν από την μικρή ομάδα. Επίσης στο γκρουπ των ποδοσφαιριστών που γυμνάστηκαν ήταν και δύο υπό δοκιμή νεαροί, τα ονόματα των οποίων δεν έγιναν γνωστά.
Να σημειώσουμε εδώ πως στην Καρδίτσα Βρίσκεται και ο Νίκιτς που, όπως και ο Μίχος, συνεχίζει να συζητά με τη διοίκηση των κιτρινόμαυρων για ανανέωση του συμβολαίου του.
Στις κερκίδες του ΔΑΚ βρέθηκαν και αρκετά μέλη των φανατικών φιλάθλων της Αναγέννησης που με το σύνθημα «…δεν σ’ αφήσαμε μόνη ποτέ» έδωσαν τη δική τους υπόσχεση για συμπαράσταση στην καινούργια δύσκολη χρονιά.
Δείτε δηλώσεις των παικτών στην κάμερα του KarditsaLive.Net:
Π.Κ.