Ανακοίνωση ΠΑΕ Αναγέννηση: Απογοήτευση ο αγωνιστικός χώρος του Δ.Α.Κ. - Καταγγελία για τζαμπατζήδες Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Ανακοίνωση με την οποία εκφράζει την απογοήτευσή της για την άσχημη κατάσταση του αγωνιστικού χώρου στο Δημοτικό Στάδιο εξέδωσε η διοίκηση της Αναγέννησης ενώ παράλληλα καταγγέλει το γεγονός "εισβολής" φιλάθλων από το χώρο του Κολυμβητηρίου και του Κλειστού Γυμναστηρίου χωρίς εισιτήριο στον αγώνα της Κυριακής με τον Αγροτικό Αστέρα.
Αναλυτικά η ανακοίνωση αναφέρει τα εξής:
«Η διοίκηση της Αναγέννησης ευχαριστεί θερμά τους φιλάθλους που έδωσαν το παρών στην πρεμιέρα και στον αγώνα με τον Αγροτικό Αστέρα.
Τόσο τους κατόχους των διαρκείας όσο και κείνους που προσήλθαν στο γήπεδο αγοράζοντας εισιτήριο για να στηρίξουν την ομάδα μας και οικονομικά και ηθικά στο πρώτο επίσημο παιχνίδι στο δύσκολο πρωτάθλημα της football league.
Ταυτόχρονα η διοίκηση είναι αναγκασμένη να εκφράσει την έντονη απογοήτευσή της για την κατάσταση του αγωνιστικού χώρου που αποτελεί ένα τεράστιο εμπόδιο στην ομαλή και ποιοτική αγωνιστική παρουσία της ομάδας.
Στην πρόσφατη συνάντηση με τον Δήμαρχο τέθηκε το θέμα για άλλη μια φορά και μέσω της παρούσας ανακοίνωσης ΚΑΛΟΥΜΕ όλους τους αρμόδιους να δώσουν ΑΜΕΣΑ λύση σ' αυτό το χρόνιο πρόβλημα.
Τέλος η διοίκηση της Αναγέννησης βρίσκεται στη δυσάρεστη θέση να καταγγείλει και ένα απαράδεκτο συμβάν που παρατηρήθηκε στο πρώτο κιόλας παιχνίδι της χρονιάς.
Της προκλητικής και μαζικής εισόδου τζαμπατζήδων απο το Κολυμβητήριο και το κλειστό με την βοήθεια κάποιου που διέθετε κλειδιά και άνοιξε τις πόρτες!!!
Για να διαθέτει κλειδιά προφανώς ήταν κάποιος υπεύθυνος ή υπάλληλος του αθλητικού κέντρου!
Καλούμε τους αρμόδιους να εντοπίσουν τον υπεύθυνο και να τον επαναφέρουν στην τάξη!
Σεβαστείτε την προσπάθεια την υπερβατική προσπάθεια που κάνει η ομάδα εδώ και τέσσερα χρόνια...
Σεβαστείτε τουλάχιστον τους ανθρώπους που απο το υστέρημά τους για να βοηθήσουν το σύλλογο αγόρασαν διαρκείας και πληρώνουν το εισιτήριο για να στηρίξουν την ομάδα τους.
Η υπομονή έχει και τα όριά της...»
Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ