Εκτός προπονήσεων οι ποδοσφαιριστές των Τρικάλων - Διορία από το μεγαλομέτοχο Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Βαθαίνει η κρίση στον Α.Ο. Τρίκαλα με τους ποδοσφαιριστές να εκδίδουν ανακοίνωση για τα τεκτενόμενα στην ομάδα ενώ ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ απάντησε με τελεσίγραφο.
Αναλυτικά η κοινή ανακοίνωση των ποδοσφαιριστών:
"Εμείς οι ποδοσφαιριστές του Α.Ο Τρίκαλα αισθανόμαστε την υποχρέωση να ενημερώσουμε όλο τον φίλαθλο κόσμο της ιστορικής ομάδας μας ότι εξαντλήσαμε όλα τα περιθώρια κάνοντας υπομονή και ανεβαίνοντας στο Καρπενήσι, άλλοι χωρίς συμβόλαια και όλοι χωρίς προκαταβολές και ενοίκια, στηριζόμενοι στις εγγυήσεις της διοίκησης, χωρίς όμως να υλοποιηθεί τίποτα από αυτά. Σύμφωνα με όλα τα παραπάνω αποφασίσαμε εμείς οι ποδοσφαιριστές να διακόψουμε επ’ αορίστου τις προπονήσεις έως ότου να υλοποιηθούν όλα τα παραπάνω.
Με εκτίμηση οι ποδοσφαιριστές του ΑΟΤ"
Η δήλωση του Χάρη Κουτσούρη:
"Μετά από τρία χρόνια παραμονής μου στα Τρίκαλα και ενασχόλησής μου με την ομάδα, βλέπω μία τεράστια προσπάθεια αποδόμησης και διάλυσης και κατάργησης της ομάδας. Το φαινόμενο είναι πανάκεια ότι πάει να επαναληφθεί ένα αυτοκαταστροφικό γεγονός, να προσπαθούμε να διαλύσουμε την ομάδα μόνοι μας. Γίνεται μία προσπάθεια από ανθρώπους που προσπάθησαν να εμπλακούν διοικητικά στην ομάδα και τους οποίους εκδιώξαμε όταν καταλάβαμε τους σκοτεινούς σκοπούς τους. Βέβαια, αυτοί οι άνθρωποι έχουν αφήσει το στίγμα τους και έχουν ριζώσει στην ομάδα, σε προσωπικό και παίκτες και προσπαθούν να αποδομήσουν την ομάδα. Προσπαθούν να δημιουργήσουν ένα φαινόμενο καταστροφής. Αυτό δε θα περάσει. Ο Α.Ο.Τ όπως είπα και το ξαναλέω και είπα και στους παίκτες θα πάει για πρωτάθλημα. Ο Α.Ο.Τ θα έχει την απάντησή του τη Δευτέρα. Να γνωρίζουν οι παίκτες μέσω αυτής της δήλωσής μου, ότι όποιος δε βρίσκεται τη Δευτέρα για προπόνηση, θα θεωρείται ξένο σώμα για την ομάδα και θα λύσει το συμβόλαιό του, χωρίς καμία συνέπεια. Δεν κυνηγάμε κανένα ποδοσφαιριστή, αλλά τη Δευτέρα όποιος δε βρίσκεται στο γήπεδο θα αποτελεί ξένο σώμα. Αυτοί που προσπαθούν να αποδομήσουν την ομάδα που είναι και Τρικαλινοί, αρκετοί Τρικαλινοί που χαίρονται για αυτή την κατάσταση, θα πάρουν την απάντησή τους από μένα προσωπικά. Η ομάδα έχει ρεπό μέχρι τη Δευτέρα. Το 70% των παικτών που είναι αυτή τη στιγμή στην ομάδα έχουν κάνει συμβόλαια και έχουν πάρει προκαταβολές, άλλοι μεγαλύτερες άλλοι μικρότερες. Οποιος θέλει ας βγει να με διαψεύσει. Όταν ένας παίκτης έχει συμβόλαιο 7 χιλιάδων και έχει πάρει τις πέντε προκαταβολή, πιστεύω ότι είναι ντροπή να μην κατεβαίνει για προπόνηση".