Ενισχύθηκαν Ολυμπιακός Βόλου, Αγροτικός Αστέρας και Παναχαϊκή Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Στον "πυρετό" των μεταγραφικών κινήσεων οι ομάδες της Football League που γνωστοποιούν καθημερινά τα νέα αποκτήματά τους.
Συγκεκριμένα μεταγραφικές κινήσεις ολοκλήρωσαν τις τελευταίες ώρες ο Ολυμπιακός Βόλου, ο Αγροτικός Αστέρας και η Παναχαϊκή.
Αναλυτικά:
Η Π.Α.Ε. Αγροτικός Αστέρας 1932 ανακοινώνει την απόκτηση του Γιώργου Θεοδωρίδη.
Ο χαρισματικός μεσοεπιθετικός (γεννημένος στις 3/7/1980) συνεχίζει στον Εύοσμο μία λαμπερή καριέρα, έχοντας φορέσει στη διάρκεια της τη φανέλα του Άρη, του ΠΑΟΚ, του ΠαναθηναΪκού, του Εργοτέλη, της ΦΣΒ Φρανκφούρτης, του Παναιτωλικού και του Απόλλωνα Λεμεσού. Επίσης, αγωνίστηκε δύο φορές με την Εθνική Ελλάδας! Ο Γιώργος Θεοδωρίδης διάλεξε το νούμερο 5.
Συμβόλαιο συνεργασίας με την Παναχαϊκή, υπέγραψε ο πρώην ποδοσφαιριστής της ΑΕΛ, Δημήτρης Κοντοδήμος. Ο αριστερός μπακ γεννήθηκε στις 21 Απριλίου 1982 στη Λάρισα. Ξεκίνησε το ποδόσφαιρο από τη Δήμητρα Γιάννουλης. Έχει αγωνιστεί ακόμα σε Ξάνθη, Πανιώνιο, Απόλλων Καλαμαριάς, Κέρκυρα. Τον Ιανουάριο του 2013 βρέθηκε στην ομάδα της Νίκης Βόλου, ακολούθησε ο Ηρακλής, ενώ το καλοκαίρι του 2014 ανήκε στην ΑΕΛ.
Στο μεταξύ, παίκτης της Παναχαϊκής είναι και επίσημα ο Πέδρο Μιγκέλ. Ο Πορτογάλος επιτελικός βρίσκεται στην Πάτρα από το βράδυ της Τετάρτης και έβαλε την υπογραφή του σε συμβόλαιο συνεργασίας με την ομάδα.
Η ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου ανακοινώνει την απόκτηση του 28χρονου εξτρέμ Λουίς Σάντσεθ Μοράν και του 27χρονου ακραίου αμυντικού Στράτου Χιντζίδη.
Ο Μαράν έχει αγωνιστεί στη Σπόρτινγκ Β', στην Σπόρτινγκ Χιχόν, στην ΑΕΚ Λάρνακας, στην ισπανική Μιραντές, ενώ τα δύο τελευταία χρόνια αγωνιζόταν στην Κύπρο με τη φανέλα του Ερμή Αραδίπου.
Ο Χιντζίδης ξεκίνησε την περσινή περίοδο στον Ολυμπιακό Βόλου, ενώ στο δεύτερο μισό της χρονιάς φόρεσε τη φανέλα του Αγροτικού Αστέρα.