Με Κέρκυρα την Κυριακή η Αναγέννηση
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Στην Κέρκυρα βρίσκεται από το βράδυ του Σαββάτου η Αναγέννηση Καρδίτσας, καθώς το απόγευμα της Κυριακής αντιμετωπίζει την ομάδα του νησιού.
Οι κιτρινόμαυροι μετά την πρώτη νίκη στους πρωτάθλημα, πάνε για να αντιμετωπίσουν μια ομάδα που ενώ είχε προετοιμαστεί για συμμετοχή στη Super League ξαφνικά βρέθηκε στη δεύτερη κατηγορία για τους γνωστούς λόγους που αφορούσαν την "εικονική" μεταβίβαση των μετοχών.
Η ομάδα της Κέρκυρας με προπονητή τον Αγγ. Διγκόζη ξεκίνησε με δύο νίκες στο πρωτάθλημα (Καλλιθέα 1-0 και Πανελευσινιακό 1-3), ενώ το παιχνίδι με την Παναχαϊκή για την 2η αγωνιστική δεν πραγματοποιήθηκε λόγω της γνωστής εμπλοκής που υπήρχε με τον φάκελο συμμετοχής στο πρωτάθλημα για την ομάδα της Πάτρας.
Οι δύο ομάδες έχουν βρεθεί φέτος αντιμέτωπες σε φιλικό αγώνα στην Καρδίτσα στις 13 Σεπτεμβρίου με την Αναγέννηση να κερδίζει με 1-0 με γκολ του Τσούκαλου. Μάλιστα, είχε σχεδιαστεί και η ρεβάνς στις 19 του ίδιου μήνα, αλλά η απαγόρευση πραγματοποίησης των αγώνων λόγω των εκλογών ακύρωσε το ταξίδι της Αναγέννησης στο νησί των "Φαιάκων".
Στα αγωνιστικά τώρα, στην αποστολή της Αναγέννησης δεν συμμετέχει ο Δημόπουλος που αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα τραυματισμού στον προσαγωγό ενώ εκτός της αποστολής έμειναν επίσης Στάμος και Τζάνης. Για τους γηπεδούχους θα απουσιάσουν ο Παρασκευαΐδης που ταλαιπωρείται από ίωση και ο Καρντόζο που είναι τραυματίας.
Τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:
Αγροτικός Αστέρας – Ζάκυνθος 1-0
ΑΕΛ – Εργοτέλης 2-1
Κυριακή 18 Οκτωβρίου στις 16:00
Παναιγιάλειος – Πανελευσινιακός (Παπαγεωργίου - Καραγιαννίδης - Λιαμπότης από ΕΠΣ Αθηνών)
Κέρκυρα - Αναγέννηση Καρδίτσας (Μπλούνας - Δόσκορης από ΕΠΣ Φθιώτιδας - Μωυσιάδης από ΕΠΣ Ηπείρου)
Παναχαϊκή - ΑΟ Τρίκαλα (Φώτης - Πασχαλίδης - Πριόνας από ΕΠΣ Εύβοιας)
Δευτέρα 19 Οκτωβρίου στις 18:00
Καλλιθέα – Πανσερραϊκός 15:30 (Μακρυπόδης - Μεϊντανάς - Γκαβέρας από ΕΠΣ Αχαΐας)
Αχαρναϊκός - Ολυμπιακός Βόλου 16.00 (Φουκάκης από ΕΠΣ Ηρακλείου - Σαββόγλου από ΕΠΣ Δυτ. Αττικής - Γαρεφαλάκης από ΕΠΣ Ηρακλείου)
ΑΟ Χανιά – Κισσαμικός (Διαμαντόπουλος - Βεργέτης από ΕΠΣ Αρκαδίας - Παπανικολάου από ΕΠΣ Κορινθίας)
Λαμία – Απόλλων (Κορδολαίμης - Μήταρης - Δουλγεράκης από ΕΠΣ Αν. Αττικής)