Με φιλάθλους θα υποδεχθεί τον Ολυμπιακό Βόλου ο Αχαρναϊκός
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Με φιλάθλους θα υποδεχθεί τελικώς ο Αχαρναϊκός την ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου την Δευτέρα 19 Οκτωβρίου στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Football League.
Η Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ έκανε αποδεκτή εν μέρει την ένσταση της ομάδας του Μενιδίου για όσα συνέβησαν στον αγώνα κυπέλλου της α' φάσης με την ομάδα των Τρικάλων και διέγραψε την ποινή της μιας αγωνιστικής χωρίς φιλάθλους που είχε επιβληθεί από την Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΟ.
Αναλυτικά η σχετική απόφαση:
Δέχεται τυπικά και εν μέρει κατ’ ουσία την έφεση της ΠΑΕ ΑΟ ΝΕΟΣ ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ κατά της υπ’ αριθμ. 232/1-10-2015 απόφασης της ΠΕ/ΕΠΟ. Δέχεται ότι η ΠΑΕ ΑΟ ΝΕΟΣ ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ δεν τέλεσε την υπό στοιχείο δεύτερη πράξη της εκκαλουμένης απόφασης, ήτοι της ρίψης ρολών χαρτιού κατά την διάρκεια του αγώνα και επιβάλλει σε αυτήν για την πρώτη πράξη, ήτοι της ρίψης ρολών χαρτιού και καπνογόνων πριν την έναρξη του αγώνα την χρηματική ποινή των έξι χιλιάδων ευρώ (6.000 €).