Πανσερραϊκός και Παναχαϊκή πήραν τις νίκες στα εξ αναβολής
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Δύο αγώνες εξ αναβολής για την Football League από την 1η αγωνιστική είχαμε το απόγευμα της Τετάρτης 14 Οκτωβρίου.
Στον πρώτο αγώνα χρονικά η ομάδα του Πανσερραϊκού παρότι έμεινε πίσω στο σκορ από το γκολ του Τσιάρα στο 8' κατάφερε να ανατρέψει τα πράγματα και να φθάσει στη νίκη με 2-1 επί του Ολυμπιακού Βόλου με σκόρερς του Φουρτάδο στο 69' και Αγγελούδη στο 84'. Η νίκη αυτή ήταν η πρώτη της χρονιάς για την Σερραϊκή ομάδα που "έπιασε" έτσι στην βαθμολογία τον Ολυμπιακό Βόλου.
Στον αγώνα που ακολούθησε η Παναχαϊκή επικράτησε εύκολα στην Ελευσίνα με 0-3 καθώς πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο με Στεργίδη (10') και Πέδρο Μιγκέλ (31' με πέναλτι) με τους γηπεδούχους να έχουν και δύο αποβολές από το α' 45λεπτο. Στο β' μέρος στο 37' ο Τζίλας "έγραψε" το τελικό 0-3 δίνοντας τους πρώτους βαθμούς στην ομάδα του. Αντίθετα η ομάδα του Πανελευσινιακού παρέμεινε ουραγός στην βαθμολογία και χωρίς βαθμό.
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.