Παραιτήθηκε από τη Σπάρτη ο Θ. Γράφας - Φήμες για συνεργασία με Τρίκαλα
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Την παραίτησή του υπέβαλε ο προπονητής Θωμάς Γράφας από την ΠΑΕ Σπάρτη με την φημολογία μάλιστα να αναφέρει ότι ξεκινά συνεργασία με την ΠΑΕ Α.Ο. Τρίκαλα.
Αναλυτικά η δήλωση παραίτησής του:
«Καθαρά προσωπικοί λόγοι με αναγκάζουν να αποχωρήσω από την Σπάρτη όπου έχω μόνο καλά λόγια να πω για τον πρόεδρο κ. Νικόλαρο και τους διοικούντες του συλλόγου και πραγματικά λυπάμαι που δεν θα συνεχίσω αυτό που ξεκινήσαμε με τους ανθρώπους στην Λακωνία. Επίσης θέλω να ευχαριστήσω τους συνεργάτες μου οι οποίοι ήταν διαρκώς δίπλα μου όπως και το ποδοσφαιρικό τμήμα για την αγαστή συνεργασία .
Εύχομαι καλή συνέχεια στο έργο που έχουν μπροστά τους σε μια δύσκολη χρονιά στην football league.
Με τιμή
Θωμάς Γράφας».