Πρεμιέρα με το δεξί θέλει το απόγευμα της Κυριακής η Αναγέννηση κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Football League κάνει το απόγευμα της Κυριακής (16:00) η Αναγέννηση Καρδίτσας.
Οι κιτρινόμαυροι ξεκινούν την φετινή προσπάθεια με στόχο την παραμονή κατά πρώτον στην κατηγορία και εφόσον αυτό επιτευχθεί νωρίς (δεν υπάρχουν play out) το όσο το δυνατόν καλύτερο πλασάρισμα στην βαθμολογία.
Αντίπαλος στην πρεμιέρα στο Δημοτικό Στάδιο, μια ομάδα που η Αναγέννηση της "χρωστά" κατά κάποιο τρόπο την παραμονή της στην κατηγορία, αφού την τελευταία αγωνστική των Play out και παρότι αδιάφορη βαθμολογικά, "χτύπησε" στα ίσα τον αγώνα με τον Τύρναβο επιτρέποντας στους κιτρινόμαυρους που την ίδια ώρα επικρατούσαν δύσκολα του Αιγινιακού με 1-0 την οριστική παραμονή στην κατηγορία. Αυτά όμως είναι παρελθόν, οι δύο ομάδες ξεκινούν από την αρχή μια νέα προσπάθεια σε ένα δύσκολο πρωτάθλημα με τις ισορροπίες να είναι λεπτές.
Στα αγωνιστικά ο Σ. Θεοδοσιάδης δεν μπορεί να βασιστεί στον Β. Τζάνη που είναι τραυματίας ενώ ο Διλμπέρης δεν έχει στην αποστολή που βρίσκεται στην Καρδίτσα τους Σκλιοπίδη που είναι τιμωρημένος και Ντόση που είναι τραυματίας. Στην αποστολή δηλαδή συμπεριλήφθηκαν οι ακόλουθοι: Βοσνιάδης, Γρηγοριάδης, Καραμπάς, Καραντασιάδης, Αμαραντίδης, Σαρακατσάνος, Καπίας, Μακρυδημήτρης, Καθάριος, Τσεμπερίδης, Θεοδωρίδης, Τοπούζης, Γέσιτς, Γιάντσης, Κουτσοσπύρος, Σαμουηλίδης, Βελλίνης, Οικονόμου.
* Να τονίσουμε ότι ο αγώνας, όπως και οι υπόλοιποι της Κυριακής ξεκινούν στις 16:00 με τα εισιτήρια να κοστίζουν: 10 ευρώ γενική είσοδος και 5 ευρώ για τις γυναίκες.
* Διοίκηση και οργανωμένοι φίλαθλοι των κιτρινόμαυρων έχουν απευθύνει κάλεσμα στους φίλους της ομάδας να προσέλθουν και να βοηθήσουν με την παρουσία τους την ομάδα να ξεκινήσει με νίκη τη νέα προσπάθεια.
Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής:
Κέρκυρα - Καλλιθέα 1-0 (Παρασκευή)
ΑΕΛ - Λαμία 3-0 (Σάββατο)
Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου στις 16:00
Απόλλων Σμύρνης – Ζάκυνθος (Γιαννουλάκης - Μαρνέζος από ΕΠΣ Χανίων - Κουτσούμπου από ΕΠΣ Πειραιά)
Πανελευσινιακός - Παναχαϊκή (αναβλήθηκε)
Παναιγιάλειος – Αχαρναϊκός (Διαμαντόπουλος - Βεργέτης από ΕΠΣ Αρκαδίας - Νενεκούμης από ΕΠΣ Αργολίδας)
Αναγέννηση Καρδίτσας – Αγροτικός Αστέρας (Βρέσκας - Παπαδάκης από ΕΠΣ Ημαθίας - Δεμερτζής από ΕΠΣ Πέλλας)
Τρίκαλα – Κισσαμικός (Σέζος από ΕΠΣ Κιλκίς - Νατσιόπουλος - Νικολαΐδης από ΕΠΣ Μακεδονίας)
Πανσερραϊκός – Ολυμπιακός Βόλου (αναβλήθηκε)
Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου στις 18:00
Εργοτέλης – Χανιά (Κορδολαίμης - Τζαφόλιας - Σπυρόπουλος από ΕΠΣ Αν. Αττικής)