Στα Τρίκαλα ο Περικλής Αμανατίδης
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Επιεβαιώθηκαν οι φήμες των τελευταίων ημερών για την πρόσληψη Αμανατίδη στον πάγκο των Τρικάλων με την ΠΑΕ να γνωστοποιεί σήμερα Τετάρτη την έναρξη της συνεργασίας.
Στα αξιοσημείωτα πάντως η απουσία της θητείας του στην Αναγέννηση από το βιογραφικό του έμπειρου προπονητή. Σκόπιμο ή παράβλεψη άραγε των γειτόνων;
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση:
Η ΠΑΕ ΑΟ Τρίκαλα ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τον προπονητή Περικλή Αμανατίδη. Ένα πρόσωπο ιδιαίτερα αγαπητό στην ομάδα, αφού στο προηγούμενο πέρασμά του είχε οδηγήσει τους παίκτες του στην κατάκτηση του πρωταθλήματος στον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής και την άνοδο στην Φούτμπολ Λιγκ.
Ο Αμανατίδης έχει εργαστεί στο παρελθόν σε ΑΣ Αμπελοκήπων, Απόλλωνα Κρύας Βρύσης, Ποσειδώνα Νέων Πόρων, Βέροια, Κοζάνη, Αγροτικό Αστέρα, ΠΑΣ Γιάννινα, Καλλιθέα, Μακεδονικό Νεάπολης, Νίκη Βόλου, Λαμία, Τρίκαλα και Αιγινιακό.
Τον καλωσορίζουμε στην ομάδα.