Χωρίζουν οι δρόμοι του Α.Ο. Τρίκαλα και του Περικλή Αμανατίδη
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Χωρίζουν οι δρόμοι μεταξύ του Α.Ο. Τρίκαλα και του προπονητή Περικλή Αμανατίδη αφού ο νέος μεγαλομέτοχος των Τρικάλων δεν επιθυμεί τη συνέχιση της συνεργασίας.
Ο Κος Αμανατίδης σε δηλώσεις του στο goaltrikala.gr τόνισε:
«Αυτή τη φορά θα μιλήσω μόνο στον κόσμο της ομάδας μας. Τον ευχαριστώ πολύ για την στήριξη και για το αλάνθαστο κριτήριο που έχουν πάντα οι πλειοψηφίες των ομάδων. Αυτό το κριτήριο που αναγνώρισε ποια ήταν η καλύτερη ομάδα στο 2ο γύρο του πρωταθλήματος και τι ποδόσφαιρο έπαιξε. Οι αριθμοί στο ποδόσφαιρο είναι αδιάψευστοι μάρτυρες. Δυστυχώς η ομάδα μας δεν έπεισε τη νέα διοίκηση του ΑΟΤ.
Βλέπω ότι οι αντίπαλοι μας αναγνώρισαν την αξία τους με πράξη. Όσο αφορά το άτομο μου εύχομαι κάποιος να ξεπεράσει τα ρεκόρ που δημιουργήσαμε με την ομάδα γιατί τότε απλά ο ΑΟΤ θα είναι στην Superleague πράγμα που το εύχομαι μέσα από την καρδιά του».