10άρι απέκτησε η Νίκη Βόλου - Όλες οι μεταγραφές στην Football League Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
"10αρι" απέκτησε η Νίκη Βόλου, ενώ μεταγραφικές κινήσεις το τελευταίο 24ωρο στην Football League είχαμε ακόμα για τον Ολυμπιακό Βόλου, τον Τύρναβο, τον Εθνικό Γαζώρου και την Καλαμαριά.
Αναλυτικά:
Στη Νίκη Βόλου ο Golosevac
Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Njegos Golocevac (21/8/1983). Ο Golocevac με ύψος 1,73, αγωνίζεται στη μεσαία γραμμή και φημίζεται για τις οργανωτικές του ικανότητες. Την περυσινή σεζόν είχε 25 συμμετοχές με τις ομάδες της Kolubara και της Leopar ενώ στο παρελθόν έχει αγωνιστεί σε Hajduk Kula, Sloboda Uzice και Otelul Galati.
Τρεις νέες μεταγραφές για Ολυμπιακό Βόλου:
Η ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου ανακοινώνει την απόκτηση του 28χρονου αμυντικού Λευτέρη Γιαλούση για δύο χρόνια, του 34χρονου επιθετικού Γιάννη Κατσίκη για ένα χρόνο και του 19χρονου αμυντικού Αλέξανδρου Ζέρη για τρία χρόνια.
Στον Τύρναβο Γεωργίου και Ζυγκερίδης:
Σε συμφωνία με τον Άκη Γεωργίου (μεσοεπιθετικός) από τον Ηρακλή και τον Χρήστο Ζυγκερίδη (επιθετικός) από τον Εθνικό Γαζώρου έφθασε ο Τύρναβος.
Ο Άκης Γεωργίου είναι γεννηθείς στις 20-7-1986 και έχει στο ενεργητικό του σημαντικές επιτυχίες. Είναι μεσοεπιθετικός, με καλή τεχνική κατάρτιση και ιδιαίτερα γρήγορος.
Την χρονιά που μας πέρασε αγωνίστηκε στον Ηρακλή έχοντας μια γεμάτη χρονιά, ενώ κατά το παρελθόν έχει περάσει από Πιερικό, Εθνικό Κατερίνης, Πυρσό Γρεβενών και Αετό Σκύδρας. Σίγουρα με αυτή την προσθήκη δυναμώνει η ομάδα του Τυρνάβου και αποκτά εμπειρία στη μεσαία γραμμή.
Από την άλλη ο Χρήστος Ζυγκερίδης, είναι ένα νέο παιδί με όλο το μέλλον μπροστά του. Την χρονιά που μας πέρασε αγωνίστηκε με τον Εθνικό Γαζώρου έχοντας σημειώσει 15 συμμετοχές και 2 γκολ. Μπορεί να αγωνιστεί σε όλες τις θέσεις της επίθεσης και το δυνατό το σημείο είναι η δύναμη. Είναι γεννηθείς στις 5-4-1993, η καταγωγή του είναι από τις Σέρρες και πριν από τον Εθνικό Γαζώρου ήταν στον Άρη Θεσσαλονίκης. Είναι μια μεταγραφή – επένδυση για την ομάδα του Τυρνάβου, με τον τεχνικό της ομάδας Άγγελο Διγκόζη να πιστεύει πολύ στις δυνατότητες του νεαρού παίκτη.
Στον Εθνικό Γαζώρου ο Αμβρ. Παπαδόπουλος
«Η Π.Α.Ε. Εθνικός Γαζώρου ανακοινώνει την απόκτηση του 24χρονου Αμβρόσιου Παπαδόπουλου, ο οποίος υπέγραψε, σήμερα, συμβόλαιο στα γραφεία της Διοίκησης. Ο Καβαλιώτης, μέσος, τα τελευταία χρόνια αγωνιζόταν στην Δόξα Δράμας, με την οποία είχε 19 συμμετοχές και 1 γκολ, ενώ την ποδοσφαιρική του καριέρα ξεκίνησε στην Ξάνθη, με την οποία είχε συμμετοχές και στην Super League».
Στα παλιά λημέρια ο Δημήτρης Ορφανός
«Ένας παλιός γνώριμος επιστρέφει για να αγωνιστεί ξανά με τα χρώματα του Απόλλωνα. Ο Δημήτρης Ορφανός βρέθηκε σήμερα στην απογευματινή προπόνηση και μετά από μια συζήτηση που είχε με τον πρόεδρο της Π.Α.Ε. Απόλλων 1926 κ. Χαραλαμπίδη, συμφώνησαν έτσι ώστε να ενταχθεί άμεσα κιόλας στη ομάδα και βοηθήσει και αυτός του χρόνου με την εμπειρία του στην Football League. Να υπενθυμίσουμε ότι ο 30χρονος μέσος αγωνίστηκε με επιτυχία φορώντας την φανέλα της ομάδας,τις χρονιές 2003-2006».