5άρα για την Καλαμαριά επί της Ζακύνθου - Όλα τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Τη νίκη της ημέρας για την 23η αγωνιστική του Βορείου ομίλου της Football League πέτυχε η Καλαμαριά επί της Ζακύνθου "φιλοδωρώντας" την με πέντε τέρματα.
Οι νησιώτες που φαίνεται να είναι σε πτώση το τελευταίο διάστημα κατέρευσαν αγωνιστικά μετά την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα και ενώ μέχρι εκείνη την ώρα το σκορ ήταν 0-0. Τα γκολ των "ποντίων" πέτυχαν οι Φιγκερόα 64', Καράμπελας 67', Κωστούλας 71' και 79' και Παπαδόπουλος στο 87'.
Από το πρώτο ημίχρονο καθάρισε η ΑΕΛ τον Εθνικό Σερρών καθώς προηγήθηκε με 3-0 με τέρματα των Μπόγιοβιτς (12' και 29') και Ελιομάρ ενώ το τελευταίο γκολ ήρθε 89' από τον Ντα Σίλβα.
Με αυτογκόλ του Πολυχρονάκη στο 24' και τέρμα του Σταμάτη στο 67' ο Πιερικός έκανε τα απαραίτητα στην Άμφισσα και έφυγε με τους τρεις βαθμούς. Τέλος, χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε ο αγώνας του Αιγινιακού με τον Τύρναβο.
Τα αποτερελέσματα της 23ης αγωνιστικής:
Λαμία - Ηρακλής 1-1
Αιγινιακός - Τύρναβος 0-0
Απόλλων 1926 - Ζάκυνθος 5-0
Φωκικός - Πιερικός 0-2
Λάρισα - Εθνικός Σερρών 4-0
Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.
Την Πέμπτη στις 15:00 πραγματοποιείται ο αγώνας Αγροτικός Αστέρας - Αναγέννηση Καρδίτσας και θα μεταθοθεί τηλεοπτικά από τον OTE TV.
Ντέρμπι τοπικό για την Αναγέννηση στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης μας περιλαμβάνει η 23η αγωνιστική και με αντίπαλο την Α.Ε.Λ. Νίκες των γηπεδούχων θα εύχεται ταυτόχρονα η Αναγέννηση στις αναμετρήσεις που γίνονται σε Καυταντζόγλειο, Ζάκυνθο και Σέρρες.
Το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής:
Αιγινιακός - Λαμία
Ηρακλής - Απόλλων 1926
Ζάκυνθος - Αγροτικός Αστέρας
Ολυμπιακός Βόλου - Φωκικός
Αναγέννηση Καρδίτσας - Λάρισα
Εθνικός Σερρών - Πιερικός
Ρεπό: Τύρναβος