5άρα του Άρη στον Αιγινιακό στην πρεμιέρα της Football League
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Με ...αγριες διαθέσεις έκανε πρεμιέρα τη σεζόν 17-18 στο πρωτάθλημα της Football League ο Άρης που το απόγευμα του Σαββάτου φόρτωσε με πέντε γκολ τον Αιγινιακό!
Η αναμέτρηση ήταν η πρώτη για το νέο πρωτάθλημα με τις υπόλοιπες ομάδες να παίζουν είτε αύριο Κυριακή είτε την Δευτέρα κατά τετράδες. Θυμίζουμε ότι η Αναγέννηση θα αγωνιστεί στη Δράμα απέναντι στην τοπική Δόξα που φέτος κέρδισε εκ νέου την άνοδο σε επαγγελματική κατηγορία. Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 15:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την ΕΤ3.
Επιστρέφοντας στο παιχνίδι του Άρη με τον Αιγινιακό να αναφέρουμε ότι ήδη το σκορ στο ημίχρονο ήταν 3-0 χάρη σε γκολ από τους Πλατέλλα (19'), Πασάς (24') και Κάσος (31'). Στο β' μέρος ο Καπνίδης έκανε το 4-0 και στις καθυστερήσεις ο Μπαργκάν διαμόρφωσε το τελικό 5-0.
Για να δείτε το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής, κλικ εδώ.