Αναγέννηση: Ξεκίνησαν οι προετοιμασίες για το ντέρμπι με τη Νίκη Βόλου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Την οργανωτική προετοιμασία για το Θεσσαλικό ντέρμπι έχει ξεκινήσει ήδη η Αναγέννηση που θα υποδεχθεί στην τελευταία στροφή του α' γύρου τη Νίκη Βόλου στο Δημοτικό Στάδιο.
Συγκεκριμένα στη σύσκεψη που πραματοποιήθηκε με την Αστυνομική Δ/νση Καρδίτσας την περασμένη Παρασκευή αποφασίστηκε η έκδοση 1.500 εισιτηρίων εκ των οποίων 500 να διατεθούν σε φιλάθλους της ομάδας του Βόλου στο πέταλο.
Οι θύρες του γηπέδου θα ανοίξουν στις 16:00 ενώ η αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 18:00.
Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν και το καλοκαίρι στην προετοιμασία τους με το τελικό αποτέλεσμα θυμίζουμε να είναι 2-2 (26' Γήττας, 90+ Χατζηρίζος πεν. - 42' Γκότοβος, 50' Πιτταράς)