Ανανέωσε ο Παντζιαράς στην Καλαμαριά - Τέλος ο Χαραλαμπίδης από τη Νίκη Βόλου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Την ανανέωση της συνεργασίας με τον προπονητή της ομάδας Ανδρέα Παντζιαρά προχώρησε ο Απόλλων Καλαμαριάς σε αντίθεση με την Νίκη Βόλου και τον Απόστολο Χαραλαμπίδη που χωρίζουν οι δρόμοι τους.
Η ανακοίνωση της ΠΑΕ Απόλλων:
«Η Π.Α.Ε. Απόλλων 1926 ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας της με τον προπονητή Ανδρέα Παντζιαρά για ακόμα ένα έτος. Άμεσοι συνεργάτες του θα είναι και αυτή την χρονιά στο ρόλο του βοηθού προπονητή-γυμναστή ο Γιάννης Πολλαετίδης και την ευθύνη της εκγύμνασης των τερματοφυλάκων της Α΄και Β΄ομάδας θα έχουν οι Γιάννης Γκιτσιούδης και Ονούφριος Σιαμίδης. Στον ρόλο του τεχνικού διευθυντή συνεχίζει ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής της ομάδας Αλτίν Χατζί. Η Π.Α.Ε. τους εύχεται κάθε επιτυχία και να συνεχίσουν το επιτυχημένο έργο τους».
Η ανακοίνωση της Νίκης Βόλου για το τέλος της συνεργασίας με Απ. Χαραλαμπίδη:
«Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας με τον προπονητή κ. Χαραλαμπίδη Απόστολο. Τον ευχαριστεί θερμά για την μέχρι τώρα συνεργασία και του εύχεται καλή επιτυχία στη συνέχεια της προπονητικής του καριέρας».
Τέλος, στην απόκτηση του επιθετικού Μάνθου Πλατάκη προχώρησε ο Αιγινιακός με τον έμπειρο επιθετικό να επιστρέφει μετά από λίγους μήνες (Απρίλιο) στην ίδια ομάδα όπου και βοήθησε σημαντικά για την επίτευξη της ανόδου.