Δυνατά φιλικά με ομάδες της Super League για Ηρακλή Ψαχνών & Εθνικό Γαζώρου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Στο ρυθμό της προετοιμασίας αλλά και των φιλικών μπαίνουν σιγά σιγά οι ομάδες της Football League και ήδη την Κυριακή είχαμε δύο δυνατά φιλικά για Εθνικό Γαζώρου και Ηρακλή Ψαχνών.
Ο μεν Εθνικός Γαζώρου υποδέχθηκε τον Άρη παίρνοντας το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο με τον Νατσέφσκι όμως ο Άρης στο β' ημίχρονο ανέτρεψε το σκορ με τον Ουντότζι που έκανε χατ τρικ.
Το τριφύλλι κέρδισε στο άλλο φιλικό της ημέρας ανάμεσα στον Ηρακλή Ψαχνών και τον Παναθηναϊκό με σκορ 2-0. Ο Δώνης έκανε το 1-0 στο 25' και ο Τριανταφυλλόπουλος ζευγάρωσε τα τέρματα των πρασίνων στο 85'. Η ομάδα του Ηρακλή ολοκλήρωσε μάλιστα πριν τον αγώνα ακόμα μια μεταγραφή, αυτή του Μηνά Τζανή που προέρχεται από την ομάδα του Πλατανιά.
Τέλος, άλλη μια σημαντική μεταγραφή ολοκλήρωσε επίσης και ο Αιγινιακός που έφθασε στην απόκτηση του Δημήτρη Πετκάκη. Αναλυτικά η ανακοίνωση του συλλόγου:
«Η Π.Α.Ε. Αιγινιακός ανακοινώνει την απόκτηση του Δημήτρη Πετκάκη, ο οποίος αγωνίζεται σαν δεξιός οπισθοφύλακας. Ο 30χρονος ποδοσφαιριστής που αποκτήθηκε από τον Ολυμπιακό Βόλου, έχει περάσει στο παρελθόν από Αμπελόκηπους, Απόλλωνα Καλαμαριάς, Βέροια, Καβάλα, Πανιώνιο και Πάφο».