Μεταγραφική ενίσχυση για Νίκη Βόλου, Ολ. Βόλου και Ηρακλή Ψαχνών Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Έξι ανανεώσεις συνεργασιών με ποδοσφαιριστές και δύο μεταγραφές ανακοίνωσε η ομάδα της Νίκης Βόλου, από δύο ανανεώσεις και δύο μεταγραφές πραγματοποίησε ο Ολυμπιακός Βόλου ενώ άλλες δύο μεταγραφές και μια ανανέωση ανακοίνωσε ο Ηρακλής Ψαχνών.
Αναλυτικά οι ανακοινώσεις της Νίκης Βόλου:
«Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοινώνει τη συνέχιση της συνεργασίας της για έναν ακόμη χρόνο, με τους ποδοσφαιριστές ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ Θοδωρή, ΤΖΙΩΡΑ Χρήστο και ΠΙΤΤΑΡΑ Αντώνη ενώ παραμένουν στην ομάδα και οι ΧΑΜΟΣ Σωτήρης, ΑΡΓΥΡΗΣ Άγγελος και ΓΕΩΡΓΑΤΖΗΣ Κωνσταντίνος»
«Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοινώνει το πρώτο της μεταγραφικό απόκτημα για τη φετινή σεζόν. Πρόκειται για τον ποδοσφαιριστή Gesits Ivan ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας για 1+1 χρόνο. O Σέρβος μεσοεπιθετικός γεννήθηκε την 1η Νοεμβρίου του 1981 και έχει αγωνιστεί στις ομάδες του Αγροτικού Αστέρα, του Πανσερραϊκού και του Ηρακλή Ψαχνών».
«Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Δημήτρη Ζουλιώτη. Ο 29χρονος αμυντικός (12/6/1984), ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας για 1+1 χρόνο, έχει αγωνιστεί στο παρελθόν στις ομάδες του Ηρακλή Ψαχνών, της Κορίνθου, του Αιολικού, του Εθνικού Αστέρα, του Παναιτωλικού και του ΟΦΗ».
Η ανακοίνωση του Ολυμπιακού Βόλου:
«Η ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου ανακοινώνει την ανανέωση των συμβολαίων των Παναγιώτη Κατσιαρού και Θόδωρου Γκίτκου για έναν ακόμη χρόνο. Στην απόκτηση δύο νεαρών ταλαντούχων ποδοσφαιριστών προχώρησε η ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου. Ο λόγος για τον 16χρονο Δημήτρη-Οδυσσέα Κεσίδη, ο οποίος αγωνιζόταν στον ΠΑΣ Φλώρινα και τον 17χρονο Νίκο Ντινόπουλο ο οποίος αγωνιζόταν στα Γρεβενά Αεράτα. Και οι δύο παίκτες υπέγραψαν τριετές συμβόλαιο συνεργασίας».
Η ανακοίνωση του Ηρακλή Ψαχνών:
Από την ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ ανακοινώνεται:
1. η ανανέωση συνεργασίας για τρίτη συνεχή αγωνιστική περίοδο με τον ποδοσφαιριστή Παν. Μπακομήτρο.
2. η υπογραφή συμβολαίου συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Ορ. Νικολόπουλο, ο οποίος την τελευταία αγωνιστική περίοδο αγωνίσθηκε στην ομάδα του Βύζαντα.
3. η συμφωνία για συμβόλαιο συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Αθ. Παλαιολόγο, ο οποίος την τελευταία αγωνιστική περίοδο αγωνίσθηκε στον Ολυμπιακό Βόλου.
Επίσης υπενθυμίζεται η διεξαγωγή επίσημου φιλικού αγώνα της ομάδας μας με την ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ την Κυριακή 21-7-2013 και ώρα 19:30 στο Δημοτικό Στάδιο Ψαχνών