Νίκη ανάσα αναζητεί η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Νίκη ανάσα αναζητεί η Αναγέννηση Καρδίτσας σήμερα Σάββατο στις 15:00 (ΕΤ-3) στην μακρινή Ρόδο, που βρίσκεται από χθες το απόγευμα με πτήση τσάρτερ. Η Αναγέννηση αντιμετωπίζει την ομάδα της Ρόδου Η Ρόδος είναι μια ομάδα με ίδιους στόχους με την Αναγέννηση και σίγουρα ο νικητής σήμερα (αν υπάρξει) θα αποκτήσει ένα σημαντικό πλεονέκτημα.
Ο Περικλής Αμανατίδης αναμένεται σήμερα να ανακατέψει την "τράπουλα" σε ότι αφορά το αρχικό σχήμα στην προσπάθεια να γυρίσει η Αναγέννηση στα θετικά αποτελέσματα και πάλι. Οι 18 παίκτες που πήρε μαζί του στην Ρόδο είναι : Κουτσόπουλος, Πίτκας, Αγγελόπουλος, Σάββας, Κουρτεσιώτης, Μελαμπιανάκης, Δούκας Φέρστερ, Διγκόζης, Βούκοβιτς, Μπιτέλης, Τσάγγαρης, Χατζηρίζος, Μπουντούρης, Γκόγκας, Φαλάγκας, Βακουφτσής, Δερμιτζόγλου. σε μια προσπάθεια να τερματίσει το αρνητικό σερί αποτελεσμάτων που την φέρνει να έχει κάνει στα τελευταία έξι παιχνίδια 4 ήττες και δύο ισοπαλίες.
Η Αναγέννηση έχει μπει στο δύσκολο κομμάτι του αγωνιστικού προγράμματος και καλείται σε κάθε αγώνα πλέον να παίζει για το θετικό αποτέλεσμα. Επόμενος αντίπαλος της ομάδα είναι ο Εθνικός Πειραιώς και πάλι εκτός έδρας.
Για τους γηπεδούχους ο προπονητής τους Παναγιώτης Τζαναβάρας ανακοίνωσε τους 20 εκλεκτούς του που είναι οι: Παναγιωτόπουλος, Στογιάννης, Μπιμπίρης, Δανάς, Αθανασίου, Καντιμοίρης Σ, Βεργώνης, Καντιμοίρης Γ, Βιλάρ, Κόντη, Ζιλβάν, Ιράλα, Οξύζογλου, Αθανασιάδης, Λάζετιτς, Κακλαμάνος, Λουτσιάνο, Καλλιμάνης, Σωτήρχος και Πελέκης.
Έτοιμοι να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους είναι οι Καλλιμάνης και Λουτσιάνο, τα δελτία των οποίων έχουν εκδοθεί, ενώ απουσιάζουν οι ανέτοιμοι, Μαΐλης και Πρίπου, με τον πρώτο να αναχωρεί την Τρίτη για την Αθήνα, ώστε να εξεταστεί από τον γιατρό που τον εγχείρισε στο γόνατο, προκειμένου να δει σε τι κατάσταση βρίσκεται το πόδι του.
Τον αγώνα θα διευθύνει ο Στέφανος Μαντάκης από τον σύνδεσμο διαιτητών Ημαθίας με βοηθούς τους Παναγιώτη Γκιώνια και Κομήτη Κων/νο από τον σύνδεσμο διαιτητών Ανατ. Αττικής.
Το πλήρες πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής που θα διεξαχθεί την Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2010 στις 15:00
Ρόδος - Αναγέννηση Καρδίτσας (Σάββατο 30/1 στις 15:00 ΕΤ-3)
Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η.
Πανσερραϊκός - Αιγάλεω
Καλαμάτα - Εθνικός Αστέρας
Θρασύβουλος - Εθνικός Πειραιώς
Ολυμπιακός Βόλου - Παναιτωλικός
Πιερικός - Ηλιούπολη
Δόξα Δράμας - Διαγόρας (Δευτέρα 1/2 στις 15:00 Conn-Χ)
Ιωνικός - Κέρκυρα (Δευτέρα 1/2 στις 18:00 ΕΤ-3)