Οριστική πρέπει να θεωρείται η συγχώνευση της Κασσιόπης με την Κέρκυρα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Ένα βήμα πιο κοντά απ' ότι φαίνεται ήρθε την Τετάρτη η συγχώνευση της Κασσιόπης με την Κέρκυρα με την νέα ομάδα να αγωνίζεται στην Football League.
Ο Γιώργος Λιμπάντζης, πρόεδρος της Κέρκυρας, και ο Χάρης Κουτσούρης της Κασσιόπης, συναντήθηκαν στην Αθήνα την Τετάρτη, πριν το ΔΣ της Football League, όπου έφτασαν σε οριστική συμφωνία. Μάλιστα, την είδηση επιβεβαίωσε ο Κουτσούρης στο Start Tv, λέγοντας: «Συμφωνήσαμε οριστικά και αμετάκλητα. Η κίνηση έγινε προπάντων για το καλό του κερκυραϊκού ποδοσφαίρου, με στόχο τη δημιουργία μιας ομάδας, που σε ένα χρόνο από σήμερα θα αγωνίζεται στη Σούπερ Λίγκα».
Τελευταία τροποποίηση στις4 Ιουλίου 2013, 00:19